Zaskočila sokyni. Skibobistka Jašková brala mistrovské tituly

Ilustrační foto | Foto: ArchivPaseky nad Jizerou - Skibobová sezona pokračovala v Pasekách nad Jizerou závody Mistrovství České republiky a Českého poháru v obřím slalomu a Super-G.

O největší překvapení se postarala Gabriela Jašková ze Skibob klubu Dobruška, která si dojela pro mistrovské tituly jak v obřím slalomu, tak Super-G. Navíc v závodech Českého přidala první a druhé místo. V přímém souboji s oddílovou kolegyní Stanislavou Preclíkovou třikrát vyhrála a jen jednou nestačila na světovou skibobovou jedničku.

„Gabriela dokonale využila své přednosti, kopec ji výborně sedl. Souboje se Stáňou byly dramatické a rozdíly v cíli těsné. Věřím, že vzájemná soupeření posunou výkonnost obou závodnic,“ sdělil Karel Baláček, trenér dobrušských skibobistů.

Mezi muži dominoval reprezentant Aleš Housa z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, jenž ovládl všechny závody MČR a ČP. Podobně si vedli junior Dominik Harnach a senior Bohumil Flegl ze Skibob klubu Dobruška.

České reprezentační družstvo nyní čeká dlouhá cesta do francouzského Notre Dame, kde o posledním lednovém víkendu odstartuje Světový pohár v jízdě na skibobech. Celková prvenství obhajují Pavel Čiháček (TJ Sokol Deštné v Orlických horách) a Stanislava Preclíková (Skibob klub Dobruška).

(dr)

Zdroj: https://rychnovsky.denik.cz/ostatni_region/zaskocila-sokyni-skibobistka-jaskova-brala-mistrovske-tituly-20190123.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.00 hlasů (1 hlasující)

Nejbližší akce

28
úno
Paseky nad Jizerou, Česko
Datum 28. únor 2020
Závody Světového poháru v Pasekách nad Jizerou jsou bez náhrady zrušeny. Důvodem je nedostatek sněhu a krajně

06
bře
Weißbriach, Rakousko
Datum 6. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Náhradní termín závodů za 11.-12.01. Weissbriach.

12
bře
Nassfeld, Rakousko
Datum 12. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Související dokumenty ke stažení:

20
bře
Deštné v Orlických horách, Česko
Datum 20. březen 2020
Závody Českého poháru a Mistrovství České republiky v jízdě na skibobech.