ČSSB a kluby v České republice

Kategorie kontaktů na kluby a oddíly skibobu sdružení pod hlavičkou ČSSB. Kontakty využijete pokud se chcete tomuto sportu věnovat závodně (k přihlášení) nebo třeba pokud některý z oddílů chcete sponzorovat.

Nejbližší akce

Žádné nadcházející události k zobrazení!

O´Style

Z tisku

Video WM Grächen 2017

'Všechno šlapalo jako švýcarské hodinky'

Dobruška /ROZHOVOR/ - Pavel Čiháček vybojoval na mistrovství světa ceněný Grand Slam.

Hrdinou nedávného mistrovství světa v jízdě na skibobech ve švýcarském Grächenu byl Pavel Čiháček. Reprezentant z TJ Sokol Deštné v Orlických horách se třikrát postavil na start a třikrát byl v cíli nejrychlejší, což mu zajistilo rovněž triumf v kombinaci. Čtyřmi zlatými medailemi rozšířil svou sbírku titulů mistra světa na jedenáct. „Kdyby mi toto někdo předpověděl v prosinci, asi bych se smál a kroutil hlavou. Pevně jsem věřil, že alespoň obhájím loňský titul z obřího slalomu. Ale že se povede „Grand Slam", jak to nazval jeden kolega, výhra v každé disciplíně, to by mě ani ve snu nenapadlo," usmívá se devětadvacetiletý závodník, který už několik let žije, pracuje a trénuje v rakouském Zell am See.

Číst dál...

Čiháček získal kompletní kolekci zlatých medailí

Dobruška - Skibobisté bojovali o tituly mistrů světa ve Švýcarsku. Triumfem českých barev skončilo mistrovství světa v jízdě na skibobech, které hostil švýcarský Grächen. Čeští reprezentanti vybojovali v hlavních kategoriích deset cenných kovů (4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové) a předčili tak své největší konkurenty z Rakouska.

Ústřední postavou vrcholu letošní sezony byl Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, který nenašel přemožitele a získal kompletní kolekci zlatých medailí. Devětadvacetiletý skibobista po Super-G a slalomu ovládl i obří slalom a zvítězil tak v kombinaci.