Preclíková vykročila za obhajobou, talent Harnach se blýskl třetím místem

Dobruška - Letošní ročník Světového poháru v jízdě na skibobech odstartoval úvodním podnikem ve francouzském Val D´Arly. Čeští reprezentanti vstoupili do seriálu úspěšně. Jak ve slalomu, tak obřím slalomu se prosadili na stupně vítězů.

Úvodní díl seriálu Světového poháru, který se konal ve Francii, se Dominiku Harnachovi ze Skibob klubu Dobruška vydařil. | Foto: archivPři neúčasti obhájce prvenství Pavla Čiháčka z TJ Sokol Deštné v Orlických horách drželi český prapor zkušený matador Aleš Housa z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou a talentovaný Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška. Prvně jmenovaný v úvodním slalomu vybojoval stříbro a v obřím slalomu skončil sedmý. Jeho mladší reprezentační kolega po šestém místě ve slalomu obsadil skvělou bronzovou pozici v obřím slalomu. Oba úvodní závody SP suverénně ovládl Rakušan Joachim Knauss.

Mezi ženami dominovaly české skibobistky. Obhájkyně titulu Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška k vítězství v obřím slalomu přidala druhé místo ve slalomu. Aneta Havlíčková z TJ Sokol Deštné v Orlických horách triumfovala ve slalomu a v „obřáku“ skončila třetí.

Světový pohár v jízdě na skibobech pokračuje první únorový víkend závody v rakouském Kleinlobmingu, na programu budou dva slalomy.

Autor: Leoš Dragúň

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5.00 hlasů (1 hlasující)