Čeští skibobisté dominovali v závodech Světového poháru

Dobruška - Seriál Světového poháru v jízdě na skibobech pokračoval rakouském Kleinlobmingu druhým dílem. Na programu byly hned dva slalomy, které dokonale opanovali čeští reprezentanti.

Pavel Čiháček ovládl dva slalomy Světového poháru v rakouském Kleinlobmingu. | Foto: archivObhájkyně celkového pohárového prvenství Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška se nejlépe vyrovnala s nástrahami slalomové trati a po dvou triumfech si upevnila průběžné vedoucí postavení před další českou skibobistkou Anetou Havlíčkovou. Závodnice TJ Sokol Deštné v Orlických dojela dvakrát druhá, vždy před Silvií Steiningerovou z Německa. Dobrušská skibobistka Gabriela Jašková obsadila páté a deváté místo.


Čeští muži si ze závodů v Kleinlobmingu udělali domácí šampionát. V obou slalomech se mezi nejlepší osmičkou umístilo hned pět zástupců českých barev. Na nejvyšší stupeň dvakrát vystoupil Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách. Obhájce celkového prvenství, který se nemohl zúčastnit úvodního podniku SP ve francouzském Val D´Arly, dvakrát porazil dosud suverénního Rakušana Joachima Knausse. V druhém nočním slalomu mu dokonce „nadělil“ tři vteřiny. Bronz a osmé místo získal nestárnoucí Pavel Hlaváč z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou. Jeho oddílový kolega Ondřej Pavlíček skončil čtvrtý a pátý. Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška vybojoval sedmé a osmé místo. Šestá místa vybojovali deštenský Michal Pásler a jablonecký Aleš Housa.

Světový pohár v pokračuje 8. - 10. února dalším podnikem v německém Bischofsmaisu, kde budou na programu slalom a Super-G.

Leoš Dragúň

Zdroj: https://rychnovsky.denik.cz/ostatni_region/cesti-skibobiste-dominovali-v-zavodech-sp-20190209.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.50 hlasů (1 hlasující)

Nejbližší akce

28
úno
Paseky nad Jizerou, Česko
Datum 28. únor 2019
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Související dokumenty ke stažení:

15
bře
Deštné v Orlických horách, Česko
Datum 15. březen 2019
Závody finále Českého poháru v jízdě na skibobech. Související dokumenty ke

21
bře
Nassfeld, Rakousko
Datum 21. březen 2019
Závody Mistrovství světa a Mistrovství světa jednotlivců v jízdě na skibobech.