Preclíková obhájila pohárový triumf, Čiháček druhý

V krkonošských Pasekách se koná o víkendu finále Světového poháru v jízdě na skibobech. | Foto: archiv

Východní Čechy/ Jablonec nad Jizerou - Světový pohár v jízdě na skibobech vyvrcholil první březnový víkend finálovým podnikem v Jablonci nad Jizerou.
Závěrečné dva obří slalomy v areálu Paseky určily konečné pohárové pořadí.

Čiháček byl nejrychlejší, Harnach dvakrát bronzový

Ilustrační foto | Foto: Archiv

Dobruška - Seriál Světového poháru v jízdě na skibobech pokračoval dalším dílem v německém Bischofsmaisu, kde závodníci absolvovali slalom a Super-G.

Roli favorita potvrdil obhájce pohárového prvenství Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, když oba závody vyhrál s velkým náskokem před Rakušanem Joachimem Knaussem.

Pasekám patří finále Světového poháru skibobistů

V krkonošských Pasekách se koná o víkendu finále Světového poháru v jízdě na skibobech. | Foto: archiv

Paseky nad Jizerou - Místní lyžařský areál je tento týden dějištěm finále Světového poháru v jízdě na skibobech mužů a žen.

Elitní světoví závodníci nejprve absolvovali na trati v Pasekách nad Jizerou, která má délku 1250 metrů, tréninkové jízdy. Soutěžní program vyvrcholí sobotním obřím slalomem. Česká reprezentace má žhavé adepty na medailová umístění. Finále Světového poháru pořádá Český svaz skibobistů, technické záležitosti má na starosti oddíl skibobistů TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.
V sobotu startuje vyřazovací část druhé ligy.

Čeští skibobisté dominovali v závodech Světového poháru

Pavel Čiháček ovládl dva slalomy Světového poháru v rakouském Kleinlobmingu. | Foto: archiv

Dobruška - Seriál Světového poháru v jízdě na skibobech pokračoval rakouském Kleinlobmingu druhým dílem. Na programu byly hned dva slalomy, které dokonale opanovali čeští reprezentanti.

Obhájkyně celkového pohárového prvenství Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška se nejlépe vyrovnala s nástrahami slalomové trati a po dvou triumfech si upevnila průběžné vedoucí postavení před další českou skibobistkou Anetou Havlíčkovou. Závodnice TJ Sokol Deštné v Orlických dojela dvakrát druhá, vždy před Silvií Steiningerovou z Německa. Dobrušská skibobistka Gabriela Jašková obsadila páté a deváté místo.

Nejbližší akce

Žádné nadcházející události k zobrazení!