Skiboby z deseti zemí se valí na jablonecký Kamenec

Jablonec nad Jizerou - V nadcházejícím finále Světového poháru budou čeští závodníci znovu patřit k favoritům.

Ilustrační fotoKompletní česká a světová špička v jízdě na skibobech míří do místního skiareálu Kamenec. Ten se díky tomu stane dějištěm finále Světového poháru. Na uměle udržovaných místních tratích potrvá závěrečné měření sil sezony od zítřka do neděle.

Diváky skibobisté nalákali skvělými výsledky na mistrovství světa, které se konalo minulý týden v Rakousku. Vždyť česká výprava odsud přijela celkem dvanáct medailí (4 zlaté, 4 stříbrné a 4 bronzové) a společně s domácí výpravou se stala nejúspěšnější zemí mistrovství. Zúročila tak intenzivní přípravu ze svahů Krkonoš.Program začíná ve čtvrtek odpoledními tréninky. O den později už skibobisté vstoupí do ostrých bojů v obřím slalomu na trati s převýšením 277 a délce 1150 metrů. Červená sjezdovka bude hostit světovou elitu i v sobotu, kdy se pojede závod v super obřím slalomu.

Oba soutěžní dny mají shodný harmonogram. První kolo začíná v 10 hodin dopoledne a pokračuje se po obědě ve 12.45 kolem druhým. Následovat bude slavnostní večerní vyhlášení (19.30).

Finále světového poháru přivítá jak dospělé kategorie mužů a žen, tak juniory. Celkem se do Kamence chystá 42 top závodníků z 10 zemí. Raritou je nahlášená účast skibobového týmu z Brazílie.

„Každý den se večer modlíme, aby vydržel sníh, ale vypadá to, že Kamenec má dobře zasněženo. Snad se nemáme čeho obávat. Materiál na stavbu tratě je připravený. Naši závodníci jsou po tréninku ve skvělé formě a věřím, že budeme znovu útočit na nejvyšší stupně," řekl k situaci v organizačním týmu dodává trenér reprezentace České republiky Pavel Hlaváč.

Očekávanou hvězdou první velikosti by znovu měla být domácí skibobistka Alena Housová, závodnice pořadatelského klubu TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, která na MS získala tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a zaokrouhlila počet titulů mezi dospělými na třicet! Mezi muži pak bude patřit k favoritům její bratr Aleš, z posledního MS jednou zlatý a dvakrát stříbrný.

(jp, tz)

Autor: Redakce

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0.00 hlasů (0 hlasujících)

Nejbližší akce

28
úno
Paseky nad Jizerou, Česko
Datum 28. únor 2020
Závody Světového poháru v Pasekách nad Jizerou jsou bez náhrady zrušeny. Důvodem je nedostatek sněhu a krajně

06
bře
Weißbriach, Rakousko
Datum 6. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Náhradní termín závodů za 11.-12.01. Weissbriach.

12
bře
Nassfeld, Rakousko
Datum 12. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Související dokumenty ke stažení:

20
bře
Deštné v Orlických horách, Česko
Datum 20. březen 2020
Závody Českého poháru a Mistrovství České republiky v jízdě na skibobech.