Preclíková a Housa suverénní

Krkonošský deník  - Jablonec nad Jizerou - Jablonecká Alena Housová stále nedoléčila zranění kolena a podnik v Deštném vynechala.

Ilustrační fotoSkibobisté si o víkendu dali dostaveníčko v Deštném v Orlických horách, aby zde bojovali o mistrovské tituly ve slalomu a další body do celkového hodnocení Českého poháru. Zlaté medaile v domácím šampionátu získali, podle očekávání, Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška a Aleš Housa z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Preclíková, při neúčasti zraněné české a světové jedničky Aleny Housové z Jablonce nad Jizerou (po operaci kolena je v rekonvalescenci a stále čeká na návrat na sjezdovky) a nemocné Kláry Hofmanové, potvrdila pozici jasné favoritky. Byla suverénně nejrychlejší v obou jízdách a druhé oddílové kolegyni Zuzaně Haškové „nadělila" více než dvanáct vteřin.

Podobně si při neúčasti Pavla Čiháčka (TJ Sokol Deštné v Orlických horách), jenž žije a pracuje v rakouském Zell am See, vedl zkušený jablonecký závodník Aleš Housa. Na dalších medailových pozicích skončili jeho oddíloví kolegové Ondřej Pavlíček a matador Pavel Hlaváč.

Preclíková a Housa byli o víkendu k neporažení. Svou suverenitu potvrdili i v závodech Českého poháru, kdy triumfovali jak ve slalomu, tak v obřím slalomu.

„Slalomový šampionát republiky i oba pohárové závody byly pro členy reprezentačního družstva dobrou prověrkou před startem letošního ročníku Světového poháru. Oproti minulým sezonám mám poměrně hodně najezděno. Nepamatuji, že bychom před úvodním podnikem SP absolvovali pět závodů v domácím prostředí – dva před týdnem v Jablonci nad Jizerou a nyní tři v Deštném. Věřím, že se to o nadcházejícím víkendu v Rakousku podaří zúročit. Na startu by měli být Čiháček s Hofmanovou.

Otazník visí nad Alenou Housovou, kterou přibrzdily potíže po operaci kolena. Uvidíme, kdy bude zdravotně zcela v pořádku a opět se vrátí na sjezdovky," poznamenal reprezentační trenér Pavel Hlaváč starší.

Spokojen s průběhem první části mistrovství České republiky a druhým dílem Českého poháru byl rovněž Petr Tojnar, předseda Českého svazu skibobistů: „Velké poděkování patří za odvedenou práci organizátorům závodů v čele s Karlem Baláčkem. Sněhové podmínky nebyly ideální, ale všichni odvedli maximum pro zdárný průběh."

Skibobová sezona pokračuje ve dnech 23. – 25. ledna závody Světového poháru v rakouském Nassfeldu. Po čtrnáctidenní přestávce bude následovat 6. – 8. února další podnik SP v německém Nauders.


Autor: Leoš Dragúň

Nejbližší akce

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Z tisku

Tečku za skibobovou sezonou udělal větrný domácí šampionát

Deštné v Orlických horách - Letošní skibobová sezona vyvrcholila o víkendu mistrovstvím České republiky.

V sobotu se rozdaly medialové kolekce v Super-G a obřím slalomu, nedělní slalom pořadatelé z bezpečnostních důvodů zrušili, protože silný vítr na závodní sjezdovku deštenského Skicentra vyvracel stromy. Konečné pořadí letošního Českého poháru tak určily pouhé dva závody domácího šampionátu.

Mezi ženami potvrdila úlohu největší favoritky čerstvá vítězka celkového pořadí Světového poháru Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška, která ovládla jak obří slalom, tak Super-G. V obou případech před svými oddílovými kolegyněmi Kristýnou Harnachovou a Gabrielou Jaškovou.

Číst dál...

Skibobisté budou o víkendu v Deštném bojovat o domácí mistrovské tituly

Deštné v Orlických horách - Po úspěšném vystoupení na nedávném mistrovství světa v německém Lenggries a finálovém podniku Světového poháru v rakouském Nassfeldu se čeští skibobisté letos poprvé představí v domácím prostředí.

Tečku za letošní skibobovou sezonou udělá mistrovství České republiky v jízdě na skibobech v Deštném v Orlických horách. Na závodní sjezdovce se bude bojovat o tituly v Super-G, obřím slalomu a slalomu.

Číst dál...

Čiháček a Preclíková slaví pohárový triumf

Čeští reprezentanti dominovali letošnímu Světovému poháru v jízdě na skibobech.

Triumfem českých barev skončil letošní ročník Světového poháru v jízdě na skibobech. Finálový podnik v rakouském středisku Nassfeld potvrdil suverenitu našich reprezentantů.

Celkovým vítězem pohárového seriálu se stal Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, jenž ani jednou nechyběl na stupních vítězů. Z deseti závodů vyhrál osm, jednou dojel druhý a jednou třetí. Třicetiletý závodník tak korunoval vydařenou sezonu, v níž vedle celkového pohárového triumfu rovněž obhájil čtyři zlaté medailí z mistrovství světa. „Je to neskutečné. Těší mě, že jsem dokázal zopakovat výsledky z nadmíru vydařené loňské sezony. Obhájit vydobyté pozice bývá hodně těžké. Jsem rád, že se to podařilo,“ řekl spokojený Pavel Čiháček, jenž v závěrečném pohárovém podniku triumfoval ve slalomu a v Superkombinaci, v Super-G dojel druhý za vítězným Rakušanem Knaussem.
České stupně vítězů

Číst dál...