Českou výpravu čeká obhajoba sedmnácti mistrovských titulů

27.2.2014 09:17 - Dobruška – Úvodním superobřím slalomem bude dnes v rakouském středisku Spital Semmering zahájen program mistrovství světa v jízdě na skibobech všech věkových kategorií.

Českou výpravu, která čítá pětadvacet reprezentantů, čeká obhajoba sedmnácti mistrovských titulů.  Z loňského šampionátu v Bad Hofgasteinu si Alena Housová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou odvezla kompletní sbírku čtyř zlatých medailí v kategorii žen. Stejným výsledkem se chlubil i veterán Martin Tribula ze Skibob klubu Dobruška. V hlavní kategorii mužů kraloval Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, který získal tři tituly a jeden bronz.„Samozřejmě bychom chtěli navázat na loňské výsledky, kdy jsme celkem získali jednačtyřicet cenných kovů. Alena Housová má na kontě 27 mistrovských titulů mezi dospělými a bylo by pěkné, kdyby počet zaokrouhlila na třicet. Má sice problémy s bolavým kolenem, ale věřím, že opět předvede vysoce kvalitní výkony a bude útočit na nejvyšší post," řekl před odjezdem reprezentační trenér Pavel Hlaváč. Dalšími členy vedení české výpravy jsou Karel Baláček a Vlastimil Maťátko.

V reprezentaci mají tradičně početné zastoupení závodníci z našeho okresu. V Rakousku se jich představí čtrnáct. Vedle Pavla Čiháčka z TJ Sokol Deštné v O. h. bude o medaile bojovat „třináctka" ze Skibob klubu Dobruška – ženy Stanislava Preclíková a Zuzana Hašková, juniorky Gabriela Jašková a Kristýna Harnachová,     žáci Martin Pago, Jan Baláček a Dominik Harnach, žákyně Gabriela Skaláková, veteráni Martin Tribula, Pavel Harnach a Bohuslav Flegl, veteránky Kateřina Konečná a Jana Trunečková.


Autor: Leoš Dragúň

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0.00 hlasů (0 hlasujících)

Nejbližší akce

28
úno
Paseky nad Jizerou, Česko
Datum 28. únor 2020
Závody Světového poháru v Pasekách nad Jizerou jsou bez náhrady zrušeny. Důvodem je nedostatek sněhu a krajně

06
bře
Weißbriach, Rakousko
Datum 6. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Náhradní termín závodů za 11.-12.01. Weissbriach.

12
bře
Nassfeld, Rakousko
Datum 12. březen 2020
Závody Světového poháru v jízdě na skibobech. Související dokumenty ke stažení:

20
bře
Deštné v Orlických horách, Česko
Datum 20. březen 2020
Závody Českého poháru a Mistrovství České republiky v jízdě na skibobech.