Ačkoli nás příliš mnoho skibobistů ve Waldsassen nenavštívilo, byl to docela pěkný víkend. Počasí – nádhera, přátelé ve Waldsassen se velice snažili, abychom se cítili dobře a Gaudi (?) při skibobech na trávě velcí. V pátek vše začalo tréninkem, vrtalo se a šroubovalo do té doby než všichni měli ty správné nástroje. Z Čech byli nahlášeni tři skiboboví závodníci:

1. internationale Grasskibobmeisterschaft. Skianlage Schloppach. www.turnverein-waldsassen.de Čiháček Petr – Jm (?) nebyl při tom, ale byl pro
Harnach Dominik - 8 let
Vašková Nikola Jw (?)
Harnachová Kristýna Jw (?)
a jako opatrovatel – Pavel Harnach
zde jsme zažili zrození skibobového šílence:
Opatrovatel Pavel Harnach si jízdu zkusil také a tak ho to bavilo, že se do závodů také přihlásil.
Večer se grilovalo a dělali se poslední plány.

V sobotu ráno se znovu trénovalo, pro mladého Dominika (8 let) byla zorganizována jízda (vlek nebyl k překonání) a přesně ve 13.00 začal dvoukolový slalom. V 17.00 pak ještě dvoukolový obří slalom.

Největší překvapení pak byly při předávání cen (při jmenování vítězů): Nejmladší Dominik bojoval statečně a bez časových trestů (chyb v brankách) dosáhl v obřím slalomu třetího místa, ve slalomu pak díky jedné chybě v brance díky Wilco druhého místa. A teď překvapení u mužů: Ve slalomu zvítězil samozřejmě Markus Moser (Rak) a na druhém místě náš nováček Pavel Harnach (ČR)! Ve slalomu Pavel pak dokázal Markusovi sebrat první místo díky prvotřídním a bezchybným jízdám. Pavel Harnach se poprvé zůčastnil závodů a věřím, že překvapil sám sebe. Markus Moser přijal porážku v pohodě a radoval se s Čechem. Markus slíbil příště přijet znova a pogratuloval k této akci, která se mu velmi líbila.

Závodníci si sami stanovili pravidlo, že při jedné chybě v brance se závodník automaticky řadí na poslední místo. Tím bylo dáno při jedné chybě v brance – 1 trestná minuta, při dvou chybách – 2 trestné minuty atd.

Přátelé závodů na trávě připravili na večer skvělý program, hrála kapela, různá taneční vystoupení a přišla spousta hostů (ca. 150). Prezident Leo Lenhard (DSBV) přišel se ženou, aby pozdravil německé závodníky a pogratuloval jim k jejich úspěchům. Jmenování vítězů probíhalo tedy za účasti velkého publika.

Denis Weber se bohužel závodů nemohl zúčastnit a strávil noc v nemocnici. Nakonec to ale nevypadá tak zle, protože mohl s námi odjet domů. Přejeme mu dobré uzdravení.

Takže velmi hezký víkend, všichni účastníci nadšeni...

Petra Mitschke