Tak jako všechny zimní sporty, byli špatnou zimou postiženi i skibobisté. Už podzimní příprava na ledovci Kaprun v Rakousku nebyla ideální. Pravidelná příprava v listopadu a v prosinci, která je vždy doma na vlecích Kamenec, Špindlerův Mlýn, Pizár, byla nulová. Odpadly i první dva Světové poháry v Rakousku a Německu, které byly plánovány na prosinec.
Pak už je výčet možných aktivit jednoduchý. V ČR ani závod, v zahraničí, tedy v Rakousku, se jelo 6 závodů Světového poháru ve střediscích Kiihtai u Insbrucku a Kirchbergu u Kitzbuhlu. Výsledky byly dobré. Jedničkou byla Alena Housová, která vyhrála všech šest závodů. Ostatní akce byly zrušeny. Jestli zima dovolí, je v plánu ještě Mistrovství světa v Aigenu v Rakousku a Finále světového poháru také v Rakousku. Ve hře jen asi teoreticky je i Mistrovství republiky v Jablonci nad Jizerou v termínu 15.-18.03.2007.

Skibobisté dopadli dobře i v okresní anketě nejúspěšnějších sportovců a trenérů . V kategorii dospělých zvítězila Alena Housová, v kategorii mládeže byla Klára Hofmanová na pátém místě. V kategorii trenérů dospělých zvítězil P.Hlaváč st.