Deštné v Orlických horách - Hradecký deník - Úvodní díl Českého poháru na závodní sjezdovce Sportprofi bude generálkou na mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů v Německu

Prvním dílem Českého poháru zahájí o víkendu domácí sezona skibobistů. Na závodní sjezdovce společnosti Sportprofi se představí kompletní jezdecké pole od žáků po seniory včetně reprezentantů.

„Úvodní pohárový podnik bude zároveň generálkou na „malé“ mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů, které bude ve dnech 17 a 18.ledna hostit německý Bischofsmais. Pro členy reprezentačního družstva pak dobrou prověrkou před dalším dílem Světového poháru, jenž se uskuteční 24 a 25.ledna v Jablonci nad Jizerou,“ sdělil PETR TOJNAR, předseda Českého svazu skibobistů.
Prvního muže českého skibobového sportu a místopředsedu FISB těší fakt, že došlo k rozšíření členské základny i počtu oddílů. „Vedle tradičních center, jako jsou Deštné v Orlických horách, Rokytnice nad Jizerou, Dobruška či Liberec, vzniklo v poslední době několik nových oddílů i na Moravě. V současné době je v jedenácti oddílech registrováno více než 900 členů. To je určitě pozitivní prvek, který se projeví v dalším zkvalitňování konkurence a rozvoji talentů. Právě na práci s mládeží klademe velký důraz. Dokládá to i skutečnost, že dvou přípravných výjezdů na ledovec se zúčastnil pouze talentovaný potěr,“ sdělil Petr Tojnar, který v čele Českého svazu skibobistů stojí již šestý rok. Do nové sezony vstupuje s jasným cílem: „I přes ekonomické problémy, s kterými se potýká celý český sport, chceme navázat na úspěchy z minulých sezon a bojovat s Rakouskem a Švýcarskem o tituly mistrů světa.“

Vrchol skibobové sezony – mistrovství světa – se uskuteční po jednoroční přestávce v polské Ustroni ve dnech 4 až 7.února.

Víkendový program Českého poháru zahájí v sobotu obří slalom (9:30) a superobří slalom (13:00). V neděli se uskuteční dvoukolový slalom (9:30 a 12:20). V Deštném se rovněž uskuteční ve dnech 14 a 15.února první část mistrovství České republiky, na němž budou závodníci bojovat o medaile ve slalomu a obřím slalomu. Zbývající kolekce cenných kovů ze superobřího slalomu se udělí o čtrnáct dnů později na Studenově.

LEOŠ DRAGÚŇ