13.2.2008 6:49 - Hradecký deník - Dobruška, Deštné v Orlických horách - Slavnostním průvodem sto padesáti závodníků ze sedmi zemí bude dnes v podvečer na dobrušském náměstí F. L. Věka zahájeno mistrovství světa žactva, juniorů a seniorů v jízdě na skibobech.

Nad konáním šampionátu se z důvodu nepříznivých sněhových podmínek dlouho vznášely otazníky. „Díky obětavosti pořadatelů a společnosti Sportprofi, na jejíchž sjezdovkách se šampionát koná, se podařilo připravit kvalitní tratě. Udělali jsme maximum pro to, aby se neopakoval loňský rok, kdy jsme museli kvůli nedostatku sněhu přeložit šampionát do Rakouska. Věřím, že mistrovství světa bude mít vysokou sportovní i společenskou úroveň,“ sdělil v předvečer zahájení vrcholné akce Petr Tojnar, předseda Českého svazu skibobistů a starosta Dobrušky.
Na loňském „malém“ mistrovství světa v rakouském Berg im Drautal získala naše čtrnáctičlenná výprava dvaatřicet cenných kovů. „V domácích podmínkách chceme tento výsledek vylepšit. Už proto, že na start se postaví čtyřicet českých reprezentantů od nejmladších žáků po seniory,“ uvedl Petr Tojnar.

Divácky nejatraktivnější bude bezesporu kategorie nejmladších seniorů, kde se sejde kvalitní konkurence. Cestu Martina Tribuly (Skibob klub Dobruška) za obhajobou čtyř zlatých medailí z Berg im Drautal budou chtít překazit jak jeho reprezentační kolegové Dušan Kudrnovský, Pavel Hlaváč a Josef Pohl, tak legendární rakouský skibobista Markus Moser, jemuž patří druhé místo v průběžném pořadí letošního ročníku Světového poháru. Jejich souboje s příchutí sportovní rivality budou určitě ozdobou světového šampionátu.

Slavnostní zahájení světového šampionátu na náměstí F. L. Věka v Dobrušce (18.00)

Program MS:

Čtvrtek 14. února - Super–G (start v 10.45, závodní sjezdovka v Deštném). Vyhlášení vítězů v 18 hodin na náměstí F. L. Věka v Dobrušce.

Pátek 15.února - Slalom (start – 1. kolo v 9.50, 2. kolo ve 13.10). Vyhlášení vítězů v 18 hodin na náměstí F. L. Věka v Dobrušce.

Sobota 16. února - Obří slalom (start – 1. kolo v 9.50, 2. kolo ve 13.10). Vyhlášení vítězů a slavnostní zakončení šampionátu v Kulturním domě v Dobrušce (18.30).(dr)

Autor:
Leoš Dragúň