Bischofsmais - Hradecký deník - Šestadvacet medailí - jedenáct zlatých, šest stříbrných a devět bronzových - vybojovali čeští skibobisté na mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů v německém zimním středisku Bischofsmais.
Ústřední postavou jedenadvacetičlenné české výpravy byl Pavel Hlaváč ml., který zvládl roli trenéra i závodníka. Reprezentant TJ Sokol Jablonec nad Jizerou využil bohatých zkušeností a zcela ovládl kategorii nejmladších seniorů. Ziskem čtyř mistrovských titulů ve slalomu, obřím slalomu, Super-G a kombinaci potvrdil stále výbornou výkonnost. Stejný kousek se podařil v kategorii seniorek AK3 Janě Trunečkové ze Skibob klubu Dobruška.
Ziskem čtyř medailí se mohou pochlubit další tři závodnice: mladší žákyně Pavlína Tojnarová ze Skibob klubu Dobruška (4x stříbro), juniorka Aneta Havlíčková z TJ Sokol Deštné v Orlických horách (druhá v Super-G a třetí ve slalomu, obřím slalomu a kombinaci) a seniorka Kateřina Konečná z Ages Prostějov v kat. AK1 (první ve slalomu a kombinaci, třetí v obřím slalomu a Super-G). Třikrát vystoupil na stupně vítězů starší žák Jan Flegl ze Skibob klubu Dobruška, jenž k druhému místu v obřím slalomu přidal třetí místa v Super-G a v kombinaci. Do rodinné medailové sbírky přispěl rovněž jeho otec Bohumil, který v seniorské kategorii AK2 vybojoval třetí příčku v kombinaci. Výčet úspěchů české výpravy završil Petr Kaufman st. z TJ Sokol Deštné v Orlických horách, který triumfoval ve slalomu a skončil třetí v kombinaci.
LEOŠ DRAGÚŇ