Deštné v O. h. - Hradecký deník - Deštenský skibobista David Krejčí na MS v polské Ustroni nenašel přemožitele. Světový šampionát v jízdě na skibobech v polské Ustroni se stal one man show Davida Krejčího. Devětadvacetiletý reprezentant z TJ Sokol Deštné v Orlických horách získal čtyři zlaté medaile a stal se nejúspěšnějším účastníkem mistrovství. „Čtyři zlaté medaile jsou úspěch, kterého si samozřejmě velmi cením. Získat všechny tituly nebylo vůbec jednoduché, i při neúčasti zraněného Mosera,“ řekl po návratu nejlepší český skibobista.

Před šampionátem jste laboroval se zraněným loktem a musel vynechat jak mistrovství republiky, tak závody Českého poháru. Neměl jste obavy, že se tréninková pauza může negativně projevit?
Ani ne. Bylo to bez problémů. Před odjezdem jsem stihl několik tréninků a snažil jsem se vyvarovat úderu do bolestivého místa. Naštěstí trefit loktem branku je výjimečné a málo pravděpodobné.
V Polsku nepanovaly zrovna ideální podmínky. Jak těžké bylo se s nimi vyrovnat?
Kopec nebyl prudký, ale hodně rozbitý. Rozhodovala technika jízdy a rovněž důležitou roli hrál dobrý los.
Úvodní Super-G jste vyhrál s více než dvousekundovým náskokem před Pavlem Čiháčkem, ale v obřím slalomu vás dělilo jen devatenáct setin sekundy…
Však jsme s Pavlem o tom hodně diskutovali. (smích) Superobří slalom jsem vzhledem ke zhoršujícím se stavu trati odjel s výjimkou úvodní čtvrtiny na stupačkách. Byla to dobře zvolená taktika, kterou jsme oba využili i v obřím slalomu. Na dvousetmetrovém úseku jsme použili stupačky a ostatním ujeli o jednu vteřinu. Mezi námi byl odstup minimální.
Nelitoval jste toho, že se nemůžete utkat s Moserem, jemuž vystavilo stop zranění kotníku?
Je to škoda. Mohlo to být zajímavější. Na minulém mistrovství světa jsem získal zlato ve sjezdu, Super-G a obřím slalomu, naopak Moser vyhrál slalom a kombinaci. Je pravda, že ve slalomu je Markus silnější, v této disciplíně si moc nevěřím. Nyní v Polsku jsem využil toho, že jsem do slalomu startoval jako první a trať byla v dobrém stavu. Na druhou stranu Aleš Houser jel mezi posledními a vybojoval senzačně stříbrnou medaili. Podobné slalomy s vyjetými koryty zkrátka umí jezdit. Rakušané byli hodně rozladění, nejlepší Seeber skončil až pátý.
Jeden vrchol sezony v podobě MS jste úspěšně zvládl. Nyní vás čeká ještě završit cestu za premiérovým prvenstvím ve Světovém poháru. K triumfu máte hodně blízko…
To je pravda. Na druhého Mosera mám náskok dvanáct, na třetího Čiháčka jedenatřicet bodů. Tento víkend jedeme do německého Erlbachu a pak nás čeká finálový podnik v rakouském Aigenu. Uvidíme, jestli se Markus dá zdravotně do pořádku. Před závěrem jsem trochu nervózní, protože se vedle obřích slalomů jedou dva slalomy. Doufám, že to dobře dopadne.

LEOŠ DRAGÚŇ Hradecký deník