Rychnovský deník - 03.03.2011 7:52 - Dobruška - Na světovém šampionátu získali čeští reprezentanti osmadvacet cenných kovů.
ČESKÁ VÝPRAVA získala na „malém“ mistrovství světa v rakouském Lungötz celkem osmadvacet medailí a šestnáckrát se naši reprezentanti radovali ze zisku zlaté medaile

Osmadvacet medailí (16 zlatých, 4 stříbrné a 8 bronzových) vybojovali na mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů v jízdě na skibobech, které se uskutečnilo v rakouském Lungötz, čeští reprezentanti.

„Na medailové žni se nejvíce podíleli senioři v čele se čtyřnásobnou mistryní světa Janou Trunečkovu z Dobrušky a juniorky. V žákovských kategoriích jsme vzhledem k minimálnímu počtu závodníků neměli příliš šancí se výrazněji prosadit v rakouské konkurenci. Potěšitelné je, že na zisku většiny medailí se podíleli závodníci z našeho okresu. Především Skibob klubu Dobruška a rovněž TJ Sokol Deštné v Orlických horách,“ sdělil po návratu z místa konání šampionátu jeden z trenérů české reprezentace Karel Baláček ze Skibob klubu Dobruška.
Žactvo

Naši mladí reprezentanti vybojovali tři cenné kovy. Starší žák Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška ve všech třech disciplínách skončil na nepopulárním čtvrtém místě, ale součet časů mu zajistil bronz v kombinaci. Dvě bronzové medaile (obří slalom a superobří slalom) získal ve stejné věkové kategorii Štěpán Vrána z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.
Juniorky

Nejžhavějším českým želízkem v ohni byla Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška, která na loňském mistrovství v Gaalu vybojoval tři tituly a jedno druhé místo. Stejný počin se jí podařil i letos. Zlato získala ve slalomu, obřím slalomu a kombinaci. Pouze v superobřím slalomu našla, stejně jako loni, přemožitelku.

Další dvě bronzové medaile (slalom a superobří slalom) přidala zkušená reprezentantka Aneta Havlíčková z TJ Sokol Deštné v Orlických horách.
Senioři

V seniorských kategoriích si čeští reprezentanti doslova pronajali stupně vítězů. Suverénně si vedla v nejstarší kategorii žen AK3 dobrušská závodnice Jana Trunečková, která obhájila čtyři zlaté medaile z loňského šampionátu.

Ve třech věkových kategoriích seniorů dominovali naši skibobisté. Mezi nejmladšími (AK1) kraloval Pavel Hlaváč z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, který vedle trenérské funkce zvládl na jedničku v roli závodníka. Třikrát vystoupil na nejvyšší stupeň (slalom, obří slalom a kombinace) a jednou byl druhý (Super–G). Stejnou bilancí se může pochlubit Martin Tribula ze Skibob klubu Dobruška v kategorii AK2, když k druhému místu ve slalomu přidal tituly v obřím slalomu, superobřím slalomu a kombinaci. Medailovou sbírku v této kategorii ještě rozšířil Michal Martínek (TJ Sokol Deštné v O. h.) bronzem v kombinaci a Jiří Janata (SK Ještěd Liberec) bronzovými medailemi v obřím slalomu a superobřím slalomu.

Úspěšné vystoupení seniorů završil v kategorii AK3 Bohumil Flegl ze Skibob klubu Dobruška. Padesátiletý závodník se radoval ze zisku tří titulů mistra světa (slalom, obří slalom a kombinace) a ze stříbra v superobřím slalomu.

Autor: Leoš Dragúň