19.02.2008 18:07 - Rychnovský deník - Dobruška, Deštné v O. h. - Čeští skibobisté získali na „malém“ mistrovství světa šestačtyřicet medailí. Šestačtyřicet cenných kovů vybojovali na mistrovství žactva, juniorů a seniorů v jízdě na skibobech čeští reprezentanti. V šestnácti případech se radovali ze zisku titulu světového šampiona.

„Naším cílem bylo vylepšit loňskou bilanci, kdy jsme z rakouského Berg im Drautal přivezli 22 medailí. To se nám podařilo a z tohoto pohledu jsem nadmíru spokojen,“ sdělil krátce po skončení „malého“ mistrovství světa PETR TOJNAR, předseda Českého svazu skibobistů a starosta Dobrušky. Právě město F. L. Věka vrcholné klání připravilo společně s Deštným v O. h.
Nad pořádáním šampionátu se do poslední chvíle vznášely otazníky. Vinou nepříznivého počasí se sníh ztrácel před očima a jen díky obětavosti všech zainteresovaných nakonec do Orlických hor mohlo přijet na sto třicet závodníků ze šesti zemí. „Všem organizátorům patří velké poděkování, že se s nelehkými podmínkami vyrovnali se ctí. Společnost Sportprofi připravila kvalitní tratě. Zmrzlý podklad vydržel po celou dobu závodů a všichni účastníci měli stejné podmínky,“ nešetří slovy chvály Petr Tojnar. A dodává: „Opět se potvrdilo, že Česko patří společně s Rakouskem ke skibobovým velmocem a má na čem stavět. Potěšilo mě vystoupení juniorek a juniorů. Rovněž žactvo, i přes slabší výsledky, má velký potenciál dalšího růstu.“

Vysokou úroveň šampionátu určitě pozvedla i kvalitní konkurence v nejmladší seniorské kategorii mužů. O medaile bojovali nedávní reprezentanti, ověnčení tituly mistrů světa. Souboje Rakušana Mosera, v současné době druhého muže průběžného pořadí SP, se skupinou českých borců v čele s Kudrnovským, Tribulou, P. Hlaváčem a Pohlem, mělo vysokou sportovní úroveň.

Skibobová sezona se pomalu blíží k závěru. První březnový víkend se v Jablonci nad Jizerou uskuteční další díl SP. O týden později (7. – 8. 3.) vyvrcholí pohárový seriál finálovým podnikem v rakouském středisku Aigen/Hochficht. Domácí sezonu zakončí ve dnech 15. až 16. března v rámci finále Českého poháru druhá část MČR v Jablonci nad Jizerou.

Autor:
Leoš Dragúň