Aigen-Hochficht – Mezinárodní skibobová sezona vyvrcholila v rakouském zimním středisku Aigen-Hochficht druhou částí světového šampionátu a závěrečným dílem seriálu Světového podniku.

Čeští reprezentanti se po úspěšném vystoupení v úvodní části mistrovství světa v Deštném v O. h., kde získali celkem sedm medailí včetně tří titulů, se prosadili mezi nejlepší i v Rakousku. Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné v Orlických horách potvrdil výbornou formu a vítězstvím v super obřím slalomu si zajistil titul v kombinaci. Druhý skončil jeho oddílový kolega a obhájce loňského prvenství v Super-G David Krejčí. Bronz vybojoval Rakušan Christian Ablinger, jenž obsadil třetí místo v kombinaci. Až na šestém místě dojel další rakouský favorit Gerhard Hauer, i to však stačilo na zisk kombinačního stříbra. 

Mezi ženami nemocí indisponovaná Alena Housová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou skončila v Super-G druhá za vítěznou Kerstin Zoisterovou, ale to nic nezměnilo na jejím zisku mistrovského titulu v kombinaci. Třetím místem v super obřím slalomu si Rakušanka Iris Lienhardová zajistila stříbro v kombinaci, Zoisterová brala bronz.

Jediným zástupcem českých barev mezi juniory byl Jan Fedorko z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, který vybojoval v Super-G stříbrnou medaili. Zvítězil suverénní Thomas Knieger z Rakouska, jenž zkompletoval sbírku čtyř zlatých medailí.
Závěrečné závody Světového poháru ovládla Alena Housová, která zvítězila jak ve slalomu, tak v obřím slalomu před již jistou vítězkou letošního pohárového seriálu Lisou Zaffovou z Rakouska. Celkově třetí skončila další Rakušanka Claudia Hartlová, čtvrtá pak Klára Hofmanová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, která druhou polovinu sezony pro zranění kotníku vynechala.

V kategorii mužů obhájil celkové prvenství Gerhard Hauer (první ve slalomu a druhý v obřím slalomu) před Christianem Ablingerem (druhý ve slalomu a třetí v obřím slalomu) a legendárním Markusem Moserem, jenž v Aigenu zůstal pod stupni vítězů. Dařilo se Pavlu Čiháčkovi, který vyhrál obří slalom a ve slalomu byl třetí, což mu zajistilo celkově sedmé místo. O dvě příčky výše se umístil David Krejčí.
V Evropském poháru juniorů Jan Fedorko po druhém místě v obřím slalomu a páté příčce ve slalomu skončil celkově druhý za vítězným Thomasem Kniegerem.   

LEOŠ DRAGÚŇ - DENÍK