SP Jablonec nad Jizerou 2009Jablonec nad Jizerou - Jizeran 1/09 - Po dvouleté pauze, která byla způsobena špatnými sněhovými a povětrnostními podmínkami, se konal již po čtvrté na Kamenci Svěíový pohár skibobistů. Organizačně byl zajišťován Oddílem skibobistů TJ Sokol Jablonec nad Jizerou ve dnech 23.-25.1.2009. Sněhové podmínky i počasí pomohly k bezproblémovému uspořádání. Kvalitě závodu přispěla účast celé světové špičky ve všech kategoriích. Na programu byl sobotní obří slalom, jehož první kolo stavěl sportovní ředitel FISB Jacek Stalmach a druhé vytyčila trenérka reprezentace Rakouska Petra Gamper. Nedělní super G pak vytyčil trenér reprezentace ČR Pavel Hlaváč st.

Výsledky byly také v duchu tradice, moc nám to doma nejde. Nedá se říci, že by výsledky byly špatné, ale na prudkých a ledovatých kopcích to umíme určitě lépe. Kopec nenasypeme, bohužel nebylo ani to tvrdo. Lépe si vedly ženy. Alena Housová obsadila dvakrát druhé místo, Klára Hofmanová čtvrté a páté. Překvapila Petra Poláková, která obsadila ve svém prvním závodě po mateřské dovolené třetí místo. Mužskou kategorii zachraňoval Štěpán Hlaváč dvěma čtvrtými místy. Celkově ale reprezentace uspěla.

Stoupající formu před MS v Polsku (Ustroň) potvrdila naše reprezentace ihned v následujících závodech v Kirchbergu v Rakousku, kde je trať pro závody SP lyžařů a krátce před námi zde trénovali závodníci Kanady a USA.
Zde vyhrály Housová a Hofmanová a dařilo se i klukům. Jaký je zbývající program Světového pohárů? Německo- Klingenthal 7.-S.3., Finále SP Aigen - Rakousko 13.-l5.3.Vrcholem, ze kterého po organizační stránce máme všichni strach, je Mistrovství světa v Polsku 25.-28.02. Věříme, že nám budete držet palce. Všechno dění kolem skibobistů, především sled závodů a výsledky lze sledovat i na www.skibob.cstv.cz.

Ze závodů Světového poháru v jízdě na skibobech, konaných v Jablonci nad Jizerou 23.-25.1.2009.