Hradec Králové – Hradecký deník - Česká reprezentace se vydá do Rakouska  bez zraněné jedničky Aleny Housové.

Nový ročník Světového poháru v jízdě na skibobech zahájí o víkendu v rakouském Neukirchenu závody ve slalomu a obřím slalomu.  
Po zrušeném prosincovém podniku v rakouském středisku Maria Alm čeká na skibobisty první a zároveň poslední mezinárodní prověrka před vrcholem letošní sezony – světovým šampionátem, který se uskuteční v rakouském Kirchbergu (26. – 29. ledna).
Světový pohár vyvrcholí finálovým podnikem v rakouském Aigen/Hochfichtu (12. a 13. března), jeden z dílů se uskuteční rvněž v Deštném v Orlických horách (19. – 21. 2.).
„První závody jsou vždy jakýmsi testem výkonnosti. Příprava byla poznamenaná nepříznivými sněhovými podmínkami. Uvidíme, jak se našim reprezentantům bude na nepříliš náročné trati dařit,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hlaváč starší, který se musí obejít bez nejlepší české skibobistky Aleny Housové ze Sokola Jablonec n. J. Sedminásobné vítězce Světového poháru vystavilo stop zranění kotníku, které si přivodila při florbalu.
Na startu nebude chybět obhájce loňského prvenství David Krejčí ze Sokola Deštné v Orlických horách, který bude společně s oddílovým kolegou Pavlem Čiháčkem (loni celkově třetí za druhým Rakušanem Hauerem) usilovat o zopakování výkonů z minulé sezony.
Ve složení reprezentačního družstva došlo k několika změnám. Aleše Housera (přerušil kariéru ze studijních důvodu) a Jakuba Fedorka nahradili úspěšní junioři Křížka a Pásler.
Složení reprezentačního družstva – muži:  David Krejčí, Pavel Čiháček, Michal Pásler (všichni Deštné v O. h.), Štěpán Hlaváč, Ondřej Pavlíček (Jablonec n. J.), Aleš Housa  (USK Praha), Martin Křížka (Liberec). Ženy: Alena Housová, Klára Hofmanová. Junioři: Jan Fedorko, Patrik Holman (vš. Jablonec n. J.). Juniorky: Aneta Havlíčková (Deštné v O. h.).

LEOŠ DRAGÚŇ