ČEŠTÍ SKIBOBISTÉ se v letošní sezoně potýkají se špatnými sněhovými podmínkami. Výjimkou bylo soustředění na ledovci Kaprun, kterého se zúčastnili závodnici všech věkových kategorií Autor: Karel BaláčekRychnovský deník - 31.1.2014 10:26 - Dobruška – Skibobisté se konečně dočkali. O víkendu bude zahájena nová sezona úvodním závodem Světového poháru v italském středisku St. Valentin .Pro české reprezentanty to bude – po odložení Světového poháru v Aigenu, Českého poháru v Deštném a mistrovství ČR v Jablonci nad Jizerou – letošní  závodní premiéra.„První závod sezony je vždy ošidný. Letos to bude ještě složitější, protože jsme vinou špatných sněhových podmínek prakticky neměli možnost kvalitně trénovat," řekl před odjezdem reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

Na jeho svěřence čeká v sobotu slalom a v neděli obří slalom. „Točivé disciplíny jsme nemohli trénovat, při malé sněhové pokrývce tyče zkrátka nešlo upevnit. Budeme spoléhat na zkušenost našich jezdců. Věřím, že se s podmínkami vypořádáme co nejlépe," řekl Hlaváč, který má k dispozici kompletní reprezentační družstvo. Chybět bude jen zraněný Jan Fedorko, jemuž zlomený palec na ruce zřejmě vystaví stop pro celou sezonu.

Za obhajobou celkového prvenství ve Světovém poháru v jízdě na skibobech vykročí   Alena Housová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, která loni získala na MS kompletní sbírku 4 zlatých medailí a může se pochlubit 27 tituly mistryně světa mezi dospělými. Záda ji budou krýt její oddílová kolegyně Klára Hofmanová a dobrušské duo Stanislava Preclíková –  Kristýna Harnachová. V úvodnímu podniku SP se rovněž představí Gabriela Jašková z Dobrušky.

Mezi muži se největší naděje vkládají do zkušeného deštenského dua David Krejčí a Pavel Čiháček, jenž letos bude obhajovat tři tituly mistra světa.
Vrcholem letošní skibobové sezony bude světový šampionát v rakouském středisku Spital am Semmering na přelomu února a března. Světový pohár vyvrcholí po několika letech opět v České republice, když finále uvidí 13. – 16. března Jablonec nad Jizerou.

Reprezentační družstvo ČR
Ženy: Alena Housová, Klára Hofmanová (obě TJ Sokol Jablonec nad Jizerou), Stanislava Preclíková a Kristýna Harnachová (obě Skibob klub Dobruška).
Muži: David Krejčí, Pavel Čiháček (oba TJ Sokol Deštné v Orlických horách), Jan Fedorko, Aleš Housa (oba TJ Sokol Jablonec n. J.) a Martin Křížka (SK Ještěd Liberec).
Junioři: Dominik Harnach (Skibob klub Dobruška).

Kalendář závodů
31. 1. – 2.  2.: Světový pohár St. Valentin (Itálie);
8. – 9. 2.: MČR Deštné v Orlických horách;
27. 2. – 2. 3.: MS + MSJ Spital am Semmering  (Rakousko);
7. – 9. 3.: Světový pohár Nauders (Rakousko);
13. – 16. 3.: Světový pohár – finále Jablonec nad Jizerou.

Autor: Leoš Dragúň