skiboby_sp_destne_010_denik_clanek_soloLiberecký deník - 6.1.2011 11:30 - Liberec - O víkendu se v Deštném v Orlických horách uskuteční úvodní díl seriálu Českého poháru. Celková prvenství v Českém poháru v hlavních kategoriích obhajují Jana Trunečková (Skibob klub Dobruška) a Martin Křížka (SK Ještěd Liberec).

Program na závodní sjezdovce společnosti Sportprofi otevře sobotní slalom (start I. kola v 9.30, II. kolo ve 13), v neděli se pojedou dva závody v obřím slalomu (9.30 a 13 hodin). Technické provedení zajišťuje Skibob klub Dobruška. V Deštném se představí kompletní česká špička včetně reprezentantů v čele s domácím Davidem Krejčím, Alenou Housovou a Klárou Hofmanovou ze Sokola Jablonec nad Jizerou.

Chybět bude z pracovních důvodů pouze deštenský Pavel Čiháček. Vzhledem k tomu, že byl zrušen úvodní prosincový podnik Světového poháru v rakouském Lackenhofu, bude pro všechny závodníky domácí klání letošní premiérou. Světový pohár odstartuje úvodním podnikem v závěru ledna v Jablonci nad Jizerou (29. – 30. ledna), finálový podnik bude ve dnech 31. března až 3. dubna hostit švýcarský Grächen.

Hlavní akcí letošní sezony bude mistrovství světa mužů, žen a juniorů v rakouském středisku Nauders, které se uskuteční od 11. do 13. února. Reprezentační družstvo mužů tvoří David Krejčí, Pavel Čiháček, Michal Pásler (všichni TJ Sokol Deštné), Štěpán Hlaváč, Ondřej Pavlíček (oba Jablonec nad Jizerou) a náhradník Aleš Housa (USK Praha), v ženách pak Alena Housová a Klára Hofmanová (obě Jablonec nad Jizerou). B–tým tvoří Aneta Havlíčková, Karolína Podraská (obě TJ Deštné) a Stanislava Preclíková (Skibob klub Dobruška). Juniorské duo z Jablonce nad Jizerou Jan Fedorsko a Patrik Holman doplnil dobrušský Jan Flegl, který přestoupil ze žákovské kategorie.

Autor: Miloslav Cihlář