Jablonec nad Jizerou - 26.1.2009 10:22 - Turnovský a semilský deník - Domácí favoritka Alena Housová dojela v závodu světového poháru dvakrát na druhém místě.

O víkendu se v Jablonci nad Jizerou sešli nejlepší jezdci na skibobech k závodům světového poháru. Očekávalo se jak vstoupí do letošního světového poháru obhájkyně celkového vítězství Alena Housová, která musela kvůli pracovním povinnostem vynechat úvodní závody v rakouském Kühtai.

Jablonecká skibobistka sice nevyhrála, ale dojela dvakrát druhá za letošní suverénkou Iris Lienhardovou. Další češkou na stupních vítězů v obřím slalomu byla na třetím místě další domácí závodnice Petra Poláková.

Mezi muži byl první den v obřím slalomu nejrychlejší Švýcar Björn Walter, z českých reprezentantů byl čtvrtý jablonecký Štěpán Hlaváč, pátý pak vedoucí závodník SP David Krejčí a šestým místem potvrdil dobrou formu jablonecký Pavel Hlaváč, kterou si zřejmě přivezl po čtyřnásobném vítězství na MS seniorů před týdnem v Německu.

V Europacupu juniorů vyhrál Švýcar Tschümperlin před Michal Páslerem ze Sokola Deštné.

Druhý den v jednokolové super G opět vládla Lienhardová před Housovou, druhou nejlepší českou reprezentantkou byla tentokrát na pátém místě Klára Hofmanová (TJ Sokol Jablonec n. J.). Mezi muži zajel nejlépe Krejčí před Rakušanem Moserem, v juniorech byli za suverénním Švýcarem druhý Martin Křížka (SK Ještěd Liberec) před Michalem Páslerem (TJ Sokol Deštné).

Další závod SP čeká na skibobisty už za týden v rakouském Kirchbergu kde se ve dnech 30. a 31. ledna, opět se pojede obří slalom a super G. „Domácí kopec nám příliš nesedí, naopak v Rakousku se zejména jabloneckým reprezentantům daří vždycky lépe, takže strach nemám,“ uvedl celkem spokojený reprezentační trenér Pavel Hlaváč starší.