13.03.2008 - Turnovský a semilský deník - Jablonec nad Jizerou - Ve finále SP v Rakousku vítězství potvrdila prvním a třetím místem.

Alena Housová - TJ Sokol Jablonec nad JizerouZávodnice Sokolu Jablonec nad Jizerou Alena Housová vyhrála posedmé v řadě celkové hodnocení světového poháru v jízdě na skibobech. Své prvenství definitivně potvrdila ve finále světového poháru v rakouském Aigenu. „Protože letos nebylo mistrovství světa, tak byl pro mě světový pohár prioritou a jsem ráda, že jsem dokázala vítězství znovu obhájit,“ uvedla po finále Alena Housová. Jak dále vítězka SP uvedla, o prvenství rozhodli její zkušenosti a vyrovnanost výkonů ve všech disciplínách. „Sice nevyhraju každý závod, ale nemám slabou disciplínu, takže hned vzápětí ztracené body dokážu nahradit,“ doplnila Housová.

Celkově jde už o deváté vítězství Housové v celkovém pořadí SP, k přerušení došlo jen při zranění nohy v roce 2000. Od té doby už nikdo jiný světovému poháru žen nevládne. „Kromě Aleny Housové ale potěšila i Klára Hofmanová, která se posunula vítězstvím a dvěma druhými místy ve finále mezi ženami až na konečnou bronzovou pozici,“ upřesnil reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

Mezi juniory vybojoval stříbro Martin Křížka z Ještědu Liberec, který v Aigenu vyhrál super G a slalom. Na prvním světovém poháru startoval mezi juniory věkem ještě žák Jan Fedorko a v jednom ze závodů obřího slalomu vybojoval pěkné třetí místo. „Mezi muži byla situace komplikovanější, většina jich nemohla kvůli nemocem či jiným omezením odjet všechny závody světového poháru, takže i jejich celková umístění na začátku první desítky hodnotíme velmi dobře,“ dodal Pavel Hlaváč.

Petr Ježek