Rychnovský deník - 15.3.2011 14:06 - Aigen–Hochficht – Světový pohár v jízdě na skibobech měl na programu předposlední podnik, který se uskutečnil v rakouském středisku Aigen–Hochficht.

Mezi ženami potvrdila suverénní postavení Alena Housová z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, která vyhrála slalom a v Super–G dojela druhá. Její oddílová kolegyně Klára Hofmanová vybojovala dvě třetí místa (Super–G a slalom). Deštenské závodnice na stupně vítězů tentokrát nedosáhly. Nejblíže k tomu měla Karolína Podraská ve slalomu, když skončila čtvrtá.

V mužské kategorii se představili jen dva čeští reprezentanti. Tomáš Maťátko vybojoval tři pátá místa, Michal Pásler rovnež bodoval ve všech třech disciplínách.

Letošní Světový pohár skibobistů vyvrcholí finálovým podnikem ve švýcarském Grächenu (31. března – 3. dubna).
Obří slalom

Autor: Leoš Dragúň

Muži: 1. Hauer 54,13, 2. Ch. Ablinger (oba Rak.) 55,28, 3. Ch. Tschümperlin 55,41, 4. U. Tschümperlin (oba Švýc.) 55,55, 5. Maťátko (ČR/SK Mikulov) 55,63, 6. Pásler (ČR/TJ Sokol Deštné v O. h.) 56,28.

Ženy: 1. Housová (ČR/TJ Sokol Jablonec nad Jizerou) 56,91, 2. Lienhardová 57,85, 3. Zoisterová (obě Rak.) 58,12, 4. Hofmanová (ČR/TJ Sokol Jablonec n. J.) 59,27, 5. Zaffová (Rak.) 59,28, 6. Havlíčková 1:00,60,... 9. Podraská (obě ČR/TJ Sokol Deštné v O. h.) 1:02,56.

Junioři – EP: 1. Fedorko 56,35, 2. Holman (oba ČR/TJ Sokol Jablonec n. J.) 57,15, 3. D. Ablinger (Rak.) 58,09.
Super–G

Muži: 1. Hauer 54,08, 2. Walter (Švýc.) 54,79, 3. Ch. Ablinger 54,99, 4. U. Tschümperlin 55,16, 5. Maťátko 55,58, 6. Seeber (Rak.) 56,28,... 8. Pásler 57,08.

Ženy: 1. Lienhardová 57,68, 2. Housová 57,75, 3. Hofmanová 58,35, 4. Zoisterová 58,35, 5. Podraská 59,96, 6. Zaffová 1:00,19, 7. Havlíčková 1:00,54.
Junioři – EP: 1. D. Ablinger 56,68, 2. Fedorko 57,76, 3. Knieger (Rak.) 57,77, 4. Holman 59,35.
Slalom

Muži: 1. Hauer 1:17,80, 2. Moser (Rak.) 1:18,49, 3. Ch. Ablinger 1:20,10, 4. Seeber 1:20,52, 5. Maťátko 1:20,70, 6. Walter 1:22,53, 7. Pásler 1:24,98.

Ženy: 1. Housová 1:22,88, 2. Lienhardová 1:23,39, 3. Hofmanová 1:25,92, 4. Podraská 1:27,85, 5. Hartlová (Rak.) 1:29,20, 6. Zoisterová 1:29,57,... 8. Havlíčková 1:31,43.

Junioři – EP: 1. D. Ablinger 1:23,74, 2. Knieger 1:26,52, 3. Holman 1:27,62,... 5. Fedorko 1:29,17.
Průběžné pořadí SP

Muži: 1. Hauer 238, 2. Walter 153, 3. Ch. Ablinger 138, 4. Maťátko 123, 5. Moser 119, 6. U. Tschümperlin 75, 7. Seeber 76, 8. Ch. Tschümperlin 75, 9. Krejčí (ČR/TJ Sokol Deštné v O. h. horách) 71, 10. Křížka (ČR/SK Ještěd Liberec) 46, 11. Pásler 45, 12. Š. Hlaváč a Kudrnovský (oba ČR/TJ Sokol Jablonec n. J.) 35 bodů.

Ženy: 1. Housová 145, 2. Hofmanová 119, 3. Lienhardová 93, 4. Zaffová 64, 5. Zoisterová 44, 6. Havlíčková 42, 7. Poláková (ČR/TJ Sokol Jablonec n. J.) a Podraská 34,... 10. Preclíková (ČR/Skibob klub Dobruška) 20 bodů.

Junioři – EP: 1. Fedorko 137, 2. D. Ablinger 136, 3. Holman 100,... 6. Flegl (ČR/Skibob klub Dobruška) 33 body.

 
csenfrdees

Nejbližší závod

Žádné nadcházející události k zobrazení!