Deštné v Orlických horách - Úvodními závody Českého poháru v obřím slalomu byla zahájená nová skibobová sezona. Oproti původnímu plánu se z důvodu nedělního výpadku elektrického proudu neuskutečnilo mistrovství České republiky ve slalomu.

V hlavních kategoriích se z dvojnásobného vítězství radovala česká reprezentační jednička Stanislava Preclíková (Skibob klub Dobruška), mezi muži první závod vyhrál Aleš Housa (Sokol Jablonec nad Jizerou) před Davidem Krejčím (TJ Sokol Deštné v Orlických horách) a ve druhém si pořadí vyměnili. Juniorským kategoriím kralovali Dominik Harnach (Skibob klub Dobruška) a Marie Anna Husková (TJ Komex Praha).

Příští domácí skibobový podnik se uskuteční o víkendu 19. a 20. ledna v Pasekách nad Jizerou. Na programu budou závody Českého poháru v obřím slalomu a Super-G, dále budou skibobisté bojovat o tituly mistrů České republiky v Super-G.

Na mezinárodní scéně se čeští reprezentanti představí až poslední lednový víkend, kdy ve francouzském Notre Same odstartuje Světový pohár v jízdě na skibobech. Letošní seriál čítá celkem pět dílů a finále budou hostit Paseky nad Jizerou (15. - 17. března). Sezona pak vyvrcholí světovým šampionátem v rakouském Nassfeldu (21. - 24. 3.).

Kompletní výsledky a program závodů najdete na webu https://www.skiboby.cz.

Autor: Leoš Dragúň