15.02.2008 8:36 - Liberecký deník - Liberec - Tři členové SK Ještěd Liberec startují na Mistrovství světa ve skibobech, které začalo včera v Deštném v Orlických horách. V juniorech to jsou sedmnáctiletí Martin Křižka a Pavel Motl, v seniorech pak šestačtyřicetiletý Jiří Janata.

Liberečtí závodníci, kterých v barvách SK Ještěd soutěží devět, absolvovali i v této nepříznivé zimě tři závody a také mistrovství republiky. Junior Křižka, který je ve Světovém poháru průběžně na 2. místě, se stal mistrem republiky v obřím slalomu a slalomu, Motl byl ve slalomu na MČR bronzový. Janata na stejném podniku byl druhý ve slalomu a třetí v obřím slalomu. V Českém poháru mužů byl Tomáš Mědílek 14 a Radmil Kulhánek šestnáctý. Na MČR ve slalomu byl Kulhánek jedenáctý, v obřím slalomu Kluhánek osmý a v obřím slalomu Kulhánek devátý.
Na mistrovství republiky soutěžili i další junioři SK Ještěd. V obřím slalomu skončili Daniel Ryp čtvrtý, Michal Drobný pátý, Milan Wendeg sedmý a Josef Starý osmý.

V Českém poháru, který se jel v Deštném, bodoval v juniorech na prvním místě Křižka. Další pořadí Libereckých: 5. Motl, 8. Ryp, 9. Starý, 13. Wendeg. V seniorech skončil Janata stříbrný. „Loni se nic nejezdilo, v roce 2006 byl v juniorech Křižka třetí, Janata byl druhý,“ vzpomíná na minulé sezony Miloš Oberdörfer z oddílu skibobů SK Ještěd. „Letos trénujeme na Ještědu na F-10, ale nemůžeme si tam stavět branky. To pak jezdíme do Rokytnice na Studenov,“ potvrdil Oberdörfer. Křižka je v juniorské reprezentaci a s ní se zúčastnil třech závodů Světového poháru v Rakousku a Švýcarsku, kde posbíral body za čtyři prvenství a jedno třetí místo. Uvidíme, jak si liberecké želízko v ohni povede na mistrovství světa.