Rychnovský deník - 24.2.2011 7:15 - Dobruška - V Rakousku se neděle koná „malé“ mistrovství světa žactva, juniorek a seniorů.

Od zítřka do neděle se v rakouském středisku Lungötz uskuteční mistrovství světa v jízdě na skibobech žactva, juniorek a seniorů.

Česká výprava, vedená Karlem Baláčkem z Dobrušky a Pavlem Hlaváčem ml. z Jablonce nad Jizerou, se vydala do místa konání „malého“ mistrovství světa ve čtvrtek ráno. Program zahájí páteční slalom, v sobotu se jede obřím slalom a tečku udělá nedělní superobří slalom.

České reprezentační družstvo tvoří sedmnáct závodníků, z toho jedenáct z oddílů z našeho okresu – Skibob klubu Dobruška (9) a TJ Sokol Deštné v Orlických horách (2).

Naše závodníky čeká obhajoba zisku 39 cenných kovů. Z loňského šampionátu v Gaalu přivezli 16 zlatých, 14 stříbrných a 9 bronzových medailí. Největší pozornost bude poutat kategorie juniorek, v níž české reprezentantky budou obhajovat mistrovské tituly ve všech disciplínách. Stanislava Preclíková ve slalomu, obřím slalomu a kombinaci a Aneta Havlíčková v superobří slalomu.

„Věřím, že navážeme na úspěchy z minulého roku, i když někteří mladí závodníci přešli do juniorů a žen. Žactvo bude mít proti rakouské přesile značně těžkou úlohu, senioři by tradičně ve svých kategoriích měli patřit k nejlepším. Jana Trunečková z Dobrušky obhajuje čtyři tituly, její oddílový kolega Bohumil Flegl tři,“ sdělil jeden z reprezentačních trenérů Karel Baláček.

Nominace ČR – juniorky: Aneta Havlíčková (TJ Sokol Deštné v Orlických horách), Stanislava Preclíková, Gabriela Jašková (obě Skibob klub Dobruška) a Eliška Vránová (TJ Sokol Jablonec nad Jizerou). Žákyně: Kristýna Harnachová (Skibob klub Dobruška) a Eliška Hauserová (SK Ještěd Liberec). Žáci: David Harnach (Skibob klub Dobruška) a Štěpán Vrána (TJ Sokol Jablonec n. J.). Senioři: Jana Trunečková, Pavel Harnach, Bohumil Flegl, Martin Tribula, Aleš Skalák (vš. Skibob klub Dobruška), Michal Martínek (TJ Sokol Deštné v O. h.), Jiří Janata (SK Ještěd Liberec), Petr Svoboda (Komex Praha) a Pavel Hlaváč ml. (TJ Sokol Jablonec n. J.).

Autor: Leoš Dragúň