21.02.2008 11:13 - Turnovský a semilský deník - DEŠTNÉ - Další medaile z jabloneckých závodníků získali i Pavel Hlaváč a Jan Fedorko.

Od středy až do soboty se konalo v Deštném v Orlických horách Mistrovství světa žactva, juniorů a seniorů v jízdě na skibobech. Ziskem tří titulů se na mistrovství zaskvěl dvaatřicetiletý závodník Sokola Jablonec nad Jizerou Dušan Kudrnovský, který prohrál s legendárním Rakušanem Markusem Moserem pouze v úvodním obřím slalomu, kde skončil hned za ním druhý. Protože letos bylo zrušeno takzvané velké mistrovství, kde jsou všechny dospělé kategorie spolu s juniory, byli k malému šampionátu žáků a mužů přiřazeni právě junioři.
Po středečním slavnostním zahájení vyrazilo ve čtvrtek na trať jednokolového obřího slalomu 125 závodníků ze šesti zemí. V pátek se jel dvoukolový slalom a v sobotu super G. Kromě vynikajícího Dušana Kudrnovského, který získal tituly ve slalomu, super G i kombinaci, se v kategorii mužů dařilo i dalšímu závodníkovi Sokola Jablonec nad Jizerou. Pavel Hlaváč totiž získal dvě bronzové medaile, a to ve slalomu a kombinaci. Hodně se čekalo i od Jana Fedorka v kategorii starších žáků. „Fedorko nezvládl roli favorita a trochu zklamal, ale nakonec vybojoval alespoň bronz v super G,“ poznamenal jeho trenér Pavel Hlaváč starší. Z českých reprezentantů startujících za jiné kluby získala všechny čtyři mistrovské tituly Stanislava Preclíková ze Skibob teamu Dobruška v kategorii starších žákyň. Shodně tři zlata a jedno stříbro získali juniorští reprezentanti a oddíloví kolegové ze Sokola Deštné Aneta Havlíčková a Michal Pásler. Dalším podnikem pro skibobisty budou 1. až 2. března závody Světového poháru v Jablonci nad Jizerou, kde se pojede obří slalom a super G. Alena Housová si zde může v kategorii žen v předstihu zajistit celkové prvenství ještě před finálem v rakouském Aigenu.