Dobruška – Po skončení Světového poháru v jízdě na skibobech trenér českého reprezentačního družstva PAVEL HLAVÁČ (na snímku) neskrýval spokojenost.

Jeho svěřenci navzdory zraněním a nemocem obhájili posty na stupních vítězů. „Sezona se vydařila. Po úspěšném mistrovství světa v Deštném jsme výrazně promluvili do pořadí v čele Světového poháru a obhájili loňské pozice," řekl v úvodu rozhovoru zkušený trenér.

Trenér českého reprezentačního družstva PAVEL HLAVÁČ. Autor: Zdroj redakceMezi ženami loňskou vítězku Kláru Hofmanovou vystřídala na nejvyšší příčce Stanislava Preclíková a nadvláda českých barev tak pokračuje.
Preclíková dokonale nahradila ostřílené reprezentantky Housovou a Hofmanovou. Její devízou byla vyrovnanost kvalitních výkonů. To nejlépe dokumentuje fakt, že ve všech závodech skončila vždy na prvním či druhém místě. Zaslouženě se stala další českou vítězkou Světového poháru.

A co muži?
Nemohu být nespokojen. Aleš Housa opět skončil mezi nejlepší trojicí, syn Pavel pak šestý. Oba však měli smůlu v tom, že se poslední závody nejely za ideálních podmínek. Tvrdá trať jim vyhovuje mnohem víc než měkký sníh. Škoda, že zranění vystavilo stop Pavlu Čiháčkovi a Ondřeji Pavlíčkovi. Takhle jsme dokončili pohárový seriál prakticky ve dvou závodnících.

Pohárovým šampionem se stal rakouský veterán Seeber. Co k tomu dodat?
Jen před ním smeknout. Trénoval nejvíce ze všech, dal tomu úplně všechno. Ve svých šestačtyřiceti letech porazil mladší soupeře. Ale je nutné zdůraznit, že mladí se letos neprosadili. V čele celkového pořadí byli další čtyřicátníci Ablinger, Achleitner či Gutjahr. Letošní sezona byla ve znamení zkušeností.

Definitivní tečku za sezonou udělá sobotní finále Českého poháru v Jablonci nad Jizerou…
Finále se uskuteční v areálu Kamenec. Na programu jsou dva obří slalomy, po kterých bude následovat slavnostní vyhlášení výsledků a zakončení celé sezony.

Autor: Leoš Dragúň
Zdroj: http://rychnovsky.denik.cz/ostatni_region/sezona-byla-ve-znameni-zkusenosti-20160317.html