Deštné v Orlických horách - Sezona opět připomínala hon na nepolapitelného fantoma. Skibobisté Sokola Deštné David Krejčí a Stanislav Ježek šli do sezony s touhou sesadit z trůnu obhájce prvenství ve Světovém poháru Markuse Mosera. Opět se to nepodařilo, ale rakouská jednička se musela o celkové vítězství bít do posledního závodu.

„Kdepak. To by musel spadnout a při jeho tradiční formě to není reálné,“ řekl druhý Krejčí, který za Moserem zaostal o 29 bodů.

Přestože útok na celkové vítězství Krejčímu nevyšel, slaví deštenský skibobista nejúspěšnější sezonu a uznává, že Moser zvítězil právem. „Je to skvělý technik, ale na druhou stranu má i lepší vybavení než my. Na každou disciplínu má speciální skibob.“ Letošní sezona byla výjimečná.

Musela se totiž obejít bez tradičního vrcholu. Světový šampionát se bude pořádat jen ve dvouletém cyklu a uskuteční se až příští rok ve švýcarském Grachenu. „Je to velká škoda. Sezona se mi povedla a při troše štěstí tam zlato cinknout mohlo,“ krčí rameny letos trojnásobný mistr republiky.

„I tak jsem maximálně spokojený. Sezona byla super, ale v té příští bych se chtěl posunout o jedno místo vzhůru,“ sní o triumfu ve Světovém poháru.

Není divu, že cíl pro příští sezonu zůstává stejný. Moser letos nebyl nepřekonatelný, ale porážet jej pravidelně se nikomu nepodařilo.

„Udělám pro to co bude v mých silách,“ slibuje Krejčí. „V létě se budu připravovat individuálně a jestli na to budou peníze, na podzim s reprezentací vyrazíme na ledovec,“ plánuje skibobista, jenž lituje, že z pohárového seriálu zmizely jeho oblíbené sjezdy. „Kamikadze jako Pavel Hlaváč ale nejsem.  Ten jezdil i letmé kilometry a to je teprve hukot.“

Po téměř čtyřech měsících objíždění závodů Světového poháru musí Krejčí znovu do práce. Skiboby ho neuživí, vždyť za jeden pohárový bod dostal 1,2 eura. Letos získal 248 bodů. „Je to méně než loni, ale aspoň něco,“ říká jeden ze čtyř českých „profesionálů“.

Krejčí je zaměstnanec provozovatele deštenských sjezdovek Sportprofi. Sezona skončila a skibobista se promění ve vlekaře. „Práce na sjezdovkách je naštěstí dost i v létě.“

MF DNES,  Petr Záleský