Liberec - Liberecký deník - Letos je nejúspěšnějším libereckým závodníkem ve skibobech senior Jiří Janata. Tento dnes již legendární závodník potvrdil své kvality na mistrovství světa pořádaném v rakouském Gaalu.

LIBEREČTÍ SKIBOBISTÉ POHROMADĚ. To bylo na soustředění v Orlických horách. Autor: obrdyZde získal do své sbírky další titul mistra světa v Super G a druhé místo ve slalomu. Na českém šampionátu vybojoval bronzové umístění v Super G a stejné místo přidal i ve slalomu.

„V uplynulé sezóně přešla většina našich juniorů do mužské kategorie. V této prestižní kategorii startují mistři světa i vítězové světového poháru. Přesto náš tým dokázal, že i s těmito závodníky se můžeme srovnávat,“ uvedl Miloš Oberdörfer, předseda oddílu skibobistů SK Ještěd Liberec. Reprezentant Martin Křižka se ve své první sezóně mezi dospělými ukázal jako bojovník. Zdravotní problémy mu znemožnily start na některých závodech Světového poháru.

Liberečtí skibobistéNevydařil se mu ani start na mistrovství světa. Proto se soustředil na boj v domácích závodech, a to se vyplatilo. „Dokázal získat titul mistra republiky v kombinaci a stříbro ve slalomu a navíc vyhrál i Český pohár,“ potvrdil předseda.

Letos nejúspěšnější rodinou jsou Hauserovi. „Otec Viktor Hauser získal na mistrovství republiky bronz v kombinaci, junior Jan Hauser na témže podniku vyjezdil bronz v Super G a obřím slalomu. Žákyně Eliška Hauserová sice nezasáhla do bojů o medaile, ale o to s větším nadšením trénuje a to dává naději do budoucna,“ informoval Oberdörfer.

Předsedu také velice těší fakt, že v letošní sezóně se připravovali i další dvě dívky. „Zatím nezávodí, ale jejich tréninkové jízdy dávají naději, že příští rok rozšíří počet našich závodníků.

Závodní sezóna skončila a my bychom chtěli poděkovat všem našim závodníkům, příznivcům a sponzorům našeho skibobového oddílu,“ dodal předseda oddílu.

Autor: Miloslav Cihlář