Reprezentační kouč Pavel Hlaváč tolik medailí ani nečekal. Autor: archiv Pavla HlaváčeJablonec n. J. – Česká výprava na mistrovství světa v jízdě na skibobech získala ve všech věkových kategoriích celkem 41 medailí. Je pochopitelné, že reprezentační trenér PAVEL HLAVÁČ (na snímku) byl maximálně spokojen.

Očekával jste podobné výsledky?
V kategoriích žactva, juniorek a seniorů určitě. Ale abych řekl pravdu, tak v hlavních kategoriích mužů a žen jsem dvanáct medailí nečekal.

Co říct z pohledu trenéra na výkony mužů a žen?
Po výsledcích ve Světovém poháru jsem byl přesvědčen, že Alena Housová zúročí výbornou formu a všechny soupeřky porazí, což se podařilo. Rovněž Klára Hofmanová se chytla a pohárové umístění na stupních vítězů zopakovala i na světovém šampionátu. A muži? Pavel Čiháček navzdory zdravotním problémům, které ho provázely, překvapil. Podal výborné výkony a zaslouženě obhájil tři tituly mistra světa. Věřil jsem, že na stupně vítězů zaútočí i Aleš Housa. Bohužel v úvodním super obřím slalomu doplatil nato, že jezdí úplně jinou stopu. Najel do hlubšího sněhu a skončil až osmý. Myslím, že nezdar v úvodní disciplíně trochu nalomil jeho psychickou pohodu. Nedařilo se mu ani v obřím slalomu a v atypickém slalomu.

Šampionát byl premiérově společný pro všechny věkové kategorie. Jaká byla jeho organizace?
Perfektní, bez problémů. Tratě byly výborně připravené, i po projetí všech závodníků zůstal podklad tvrdý. PočasíPerfektní, bez problémů. Tratě byly výborně připravené, i po projetí všech závodníků zůstal podklad tvrdý. Počasí vyšlo na 110 procent. Dovolím si tvrdit, že slunečné počasí nám na velmi členitém kopci pomohlo k úspěchům. Za mlhy by byla velmi složitá orientace a za těchto podmínek by byli ve výhodě Rakušané, kteří zde několik dnů trénovali.

Nyní vás čeká další vrchol sezony v podobě finále Světového poháru v Aigenu…
Budeme chtít navázat na výkony z MS. Cíl je jasný: Housová s Hofmanovou by měly potvrdit první dvě místa a Housa udržet medailovou pozici.

Autor: Leoš Dragúň