Krkonošský deník  - Jablonec nad Jizerou - Jablonecká Alena Housová stále nedoléčila zranění kolena a podnik v Deštném vynechala.

Ilustrační fotoSkibobisté si o víkendu dali dostaveníčko v Deštném v Orlických horách, aby zde bojovali o mistrovské tituly ve slalomu a další body do celkového hodnocení Českého poháru. Zlaté medaile v domácím šampionátu získali, podle očekávání, Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška a Aleš Housa z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Preclíková, při neúčasti zraněné české a světové jedničky Aleny Housové z Jablonce nad Jizerou (po operaci kolena je v rekonvalescenci a stále čeká na návrat na sjezdovky) a nemocné Kláry Hofmanové, potvrdila pozici jasné favoritky. Byla suverénně nejrychlejší v obou jízdách a druhé oddílové kolegyni Zuzaně Haškové „nadělila" více než dvanáct vteřin.

Podobně si při neúčasti Pavla Čiháčka (TJ Sokol Deštné v Orlických horách), jenž žije a pracuje v rakouském Zell am See, vedl zkušený jablonecký závodník Aleš Housa. Na dalších medailových pozicích skončili jeho oddíloví kolegové Ondřej Pavlíček a matador Pavel Hlaváč.

Preclíková a Housa byli o víkendu k neporažení. Svou suverenitu potvrdili i v závodech Českého poháru, kdy triumfovali jak ve slalomu, tak v obřím slalomu.

„Slalomový šampionát republiky i oba pohárové závody byly pro členy reprezentačního družstva dobrou prověrkou před startem letošního ročníku Světového poháru. Oproti minulým sezonám mám poměrně hodně najezděno. Nepamatuji, že bychom před úvodním podnikem SP absolvovali pět závodů v domácím prostředí – dva před týdnem v Jablonci nad Jizerou a nyní tři v Deštném. Věřím, že se to o nadcházejícím víkendu v Rakousku podaří zúročit. Na startu by měli být Čiháček s Hofmanovou.

Otazník visí nad Alenou Housovou, kterou přibrzdily potíže po operaci kolena. Uvidíme, kdy bude zdravotně zcela v pořádku a opět se vrátí na sjezdovky," poznamenal reprezentační trenér Pavel Hlaváč starší.

Spokojen s průběhem první části mistrovství České republiky a druhým dílem Českého poháru byl rovněž Petr Tojnar, předseda Českého svazu skibobistů: „Velké poděkování patří za odvedenou práci organizátorům závodů v čele s Karlem Baláčkem. Sněhové podmínky nebyly ideální, ale všichni odvedli maximum pro zdárný průběh."

Skibobová sezona pokračuje ve dnech 23. – 25. ledna závody Světového poháru v rakouském Nassfeldu. Po čtrnáctidenní přestávce bude následovat 6. – 8. února další podnik SP v německém Nauders.


Autor: Leoš Dragúň