Praha 16.3.2006 (sportovni.net) - Naši skibobisti svými výkony stále potvrzují, jakou úroveň má tento sport nejen u nás, ale hlavně v celém světě. Nebývá zvykem, aby o vítězství ve SP bojovali dva Češi, tak jako je tomu letos. Minulou sobotu proběhl předposlední závod Světového poháru...
...v německém Nesselwangu, kde se jel obří slalom a slalom za umělého osvětlení. Mezi světovou špičkou kralovali jako každý rok opět naši reprezentanti.

Oba závody mezi muži vyhrál Stanislav Ježek ze Sokola Deštné, David Krejčí, obhájce loňského titulu z téhož oddílu pak v obřím slalomu obsadil pátou příčku a ve večerním slalomu skončil na třetím místě.

Tyto výsledky rozhodly o tom, že ve finále Světového poháru, které se pojede již tento víkend v rakouském Westendorfu, budou o prvenství v konečném pořadí bojovat mezi sebou tito dva borci. Podle reprezentačního trenéra, pana Mgr. Hlaváče, již rakouský závodník Marcus Moser na tyto dva nemá šanci.

Zatímco nervozita mezi našimi muži stoupá, o vítězce SP mezi ženami je již prakticky rozhodnuto. Oba slalomy na německém kopci vyhrála naše výborná Alena Housová ze Sokola Jablonec, která se od své největší soupeřky, Rakušanky Kerstin Mayerhoferové, odpoutala již destibodovým náskokem.

V kategorii juniorů si nejlépe vedl opět český reprezentant, Pavel Čiháček ze Sokola Deštné.

Závody v Nesselwangu tentokrát připravili naší výpravě i celkem pikantní situaci. Stanislav Ježek byl po svém vítězství překvapivě diskvalifikován. Naštěstí měla naše výprava na kopci své lidi, kteří museli trochu zabojovat, aby uvedli na pravou míru chybu rozhodčího, který si zaměnil startovní čísla.

Počasí připravilo všem závodníkům velice tvrdé podmínky. Bylo vlhko, foukal silný vítr a do toho ještě padal sníh, takže strávit celý den na kopci za takového počasí nebylo zrovna příjemné. Ani to však neodradilo spousty diváků, aby přišli podpořit své favority.

Dnes ráno již naše reprezentace odcestovala do Rakouska, kde se bude do víkendu na finále Světového poháru připravovat.