MS v jízdě na skibobech 2010 (foto www.skibob-kundl.at)Jablonec nad Jizerou – Krkonošský deník - Na nedávném mistrovství světa v jízdě na skibobech v rakouském Kirchbergu Klára Hofmanová získala při absenci zkušené Aleny Housové jediný titul pro české barvy. Dvaadvacetiletá skibobistka ze Žacléře, závodící za TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, triumfovala v úvodním superobřím slalomu.


Co bylo nejdůležitější, abyste dokázala v Super–G porazit domácí Rakušanky?
Musela jsem jet naprosto bez chyb, na této trati prostě nešlo nic vymýšlet.

Jak jste oslavila svůj první titul mistryně světa?
Byl až závěrečný večírek s reprezentačním týmem na konec mistrovství. Bylo to v poklidu, další den nás už všechny čekaly jiné povinnosti. 

Proč už se vám na mistrovství tolik nedařilo v dalších disciplínách? (šestá v obřím slalomu a pátá ve slalomu ...)
V obřáku jsem musela šlapat, tedy vracet se k neprojeté brance. Navíc trať dost pomohla domácím, protože na ní měli mnohem víc natrénováno. Slalom pak nemám až tak oblíbený, tam jsem v lepší umístění ani nedoufala.

Vaše reprezentační kolegyně Alena Housová se nedávno kuriózně zranila při florbale, provozujete také nějaký doplňkový sport nebo vám jej trenéři preventivně zakázali?
Zakázané to nemám, chodím lyžovat, ráda hraju tenis, dříve jsem ho hrála i soutěžně za Baník Žacléř.

Co vás ještě v závěru sezony čeká?
První dva únorové víkendy se koná mistrovství ČR ve slalomu a obřím slalomu v Deštném a Studenově. Následují závody Světového poháru v Polsku a v Deštném. V březnu se uskuteční finále Českého poháru v Jablonci nad Jizerou a finále SP v rakouském Aihen/Hochfichtu.

S jakým umístěním ve Světovém poháru budete po této sezoně spokojená?
Celkově to vypadá všelijak, chtěla bych ale určitě vylepšit současnou pozici. Když se dostanu na konečné čtvrté místo, tak budu spokojená.

Petr Ježek