Jablonec nad Jizerou - Profesionálem přestal být Kudrnovský na jaře. Peníze z malého sportu jako jsou skiboby ho neuživí, a tak si našel místo v jedné herně. "Ale nestěžuju si. Práce mě baví a nijak mě neomezuje v přípravě. Mám natrénováno jako v minulých letech," tvrdí skibobista. Do loňského léta byl Dušan Kudrnovský členem liberecké Dukly. Ta však o jeho služby ztratila zájem, a tak se začal protloukat sám, opět pod hlavičkou svého původního klubu Sokola Jablonec nad Jizerou.
V sobotu večer přijde Dušan Kudrnovský z práce a v neděli ráno vyráží na týdenní reprezentační soustředění na rakouský ledovec Hintertux. Tak vypadá program skibobisty pro nejbližší dny. Jinak se připravuje individuálně, prim hraje běhání a jízda na kole.

V české reprezentaci je i letos silná skupina závodníků Sokola Jablonec nad Jizerou. Kromě Kudrnovského jsou to bratři Hlaváčové, Aleš a Alena Housovi, Petra Poláková a nadějní mladíci Palme, Pavlíček a Fedorko.

Dušan Kudrnovský má recept, jak si v pravý čas zajistit formu. Řídí se podle váhy. "V létě vždycky přiberu. Mám ověřené, že když před sezonou zase včas shodím, úspěch se dostaví," tvrdí skibobista.

Předloni prý vstoupil do sezony s váhou devadesát kilogramů a ze začátku se mu nedařilo. "Naopak minulou sezonu jsem začal s váhou o jedenáct kilo nižší a šlo mi to výborně už od začátku. Loňská sezona vyšla Kudrnovskému opravdu báječně. Získal tři tituly mistra světa, celkově už jich má doma osm. Navíc se stal popáté vítězem seriálu Světového poháru.

V nadcházející sezoně se chce zaměřit hlavně na březnový světový šampionát, který se pojede ve Špindlerově Mlýně. "Chtěl bych aspoň jeden titul, nejlépe v kombinaci," zasní se Kudrnovský. Ve Světovém poháru to však letos bude mít hodně těžké. Už dnes totiž ví, že bude muset čtyři až pět závodů oželet. Kvůli pracovním povinnostem.

"Ale nic není ztraceno. Vloni jsem měl před druhým v celkovém pořadí takový náskok, že bych si klidně mohl dovolit čtyři závody vynechat," uvažuje skibobista z Jablonce nad Jizerou.

Světová skibobová elita se oproti loňsku nejspíš příliš nezmění. Největším soupeřem Kudrnovského by měl zůstat Rakušan Moser, hodně se čeká také od Švýcara Björna. "Pilně se připravuje taky kolega Pavel Hlaváč, takže to bude zajímavé."

 
 
Autoři: MAFA, Michael Havlen