Hradec Králové - Hradecký deník - V polské Ustroni bude dnes slavnostně zahájen světový šampionát v jízdě na skibobech. Opět se očekává souboj českých a rakouských reprezentantů o cenné kovy.

České barvy bude v Polsku reprezentovat třináct závodníků v čele s Alenou Housovou a Davidem Krejčím, který se vrací po několikatýdenní odmlce způsobené zraněním lokte. „Až na juniora Jana Fedorka, jenž si při posledním závodě Českého poháru v Olešnici v Orlických horách zlomil klíční kost, jsme kompletní. To neplatí u Rakušanů. Budou totiž postrádat svou jedničku – Markuse Mosera, který musel podstoupit operaci kotníku. Tím se samozřejmě zvyšují naše šance na medaile,“ sdělil těsně před odjezdem reprezentační trenér Pavel Hlaváč st. Na otázku, s jakými cíli odjíždí k našim severním sousedům, odpověděl. „Jako vždy s těmi nejvyššími. Chceme v celkovém medailovém zisku zvítězit nad Rakouskem.“

Velkou neznámou jsou tratě. „Uvidíme na místě. Jedeme do neznámého prostředí. Podle zpráv by tratě neměly být těžké,“ řekl Hlaváč.

Původně se měl šampionát uskutečnit již 4. až 7. února, ale pořadatelé jej zrušili z důvodu špatných sněhových podmínek. Nyní je v Beskydech sněhu dostatek a MS může odstartovat. Program zahájí čtvrteční superobří slalom, v pátek se koná slalom a v sobotu obří slalom.

Závodníci budou o mistrovské tituly bojovat po jednoroční přestávce. Naposledy se světový šampionát konal předloni v rakouském Aigen/Hochfichtu. Naši reprezentanti tenkrát získali 25 medailí (5x zlato, 9x stříbro a 11x bronz). Nejúspěšnějším členem naší výpravy byl deštenský David Krejčí, který ke třem zlatým přidal po jedné stříbrné a bronzové medaili.

LEOŠ DRAGÚŇ
Hradecký deník