12.02.2008 07:27 - Hradecký deník - Deštné v Orlických horách - Titul v obřím slalomu a druhá příčka ve slalomu. To je vizitka Dušana Kudrnovského na mistrovství České republiky v jízdě na skibobech. Aby toho nebylo málo, tak ještě přidal třetí místo v obřím slalomu, započítávaném do Českého poháru.

To čekal málokdo. Dvaatřicetiletý závodník TJ Sokol Jablonec nad Jizerou totiž usedl na skibob po tříleté přestávce. Pauza však nebyla vůbec znát. „Abych řekl pravdu, docela mě to překvapilo. Letos jsme seděl na skibobu podruhé. Při prvním startu ve Studenově jsem v rámci Českého poháru dvakrát vyhrál obří slalom, ale startovní pole nebylo kompletní. V Deštném jsem počítal s tím, že se domácí borci v čele s Davidem Krejčím prosadí víc. Trať mně sedla a neskrývám, že jsem nadmíru spokojen,“ řekl Dušan Kudrnovský a se smíchem dodal: „Je vidět, že jsem za tu dobu moc nezapomněl.“


Domácí šampionát byl pro Kudrnovského rovněž nejlepší přípravou na nadcházejí „malé“ mistrovství světa, které se uskuteční tento týden na deštenských tratích. Šampionátu se zúčastní společně se svými bývalými kolegy z reprezentace, Josefem Pohlem a Pavlem Hlaváčem.

„Moc se těším. Bude to má premiéra mezi seniory. Chci alespoň jednou porazit Markuse Mosera. Bude to hodně těžké, ale ne nemožné. Výkony a výsledky z domácího mistrovství mě v tom utvrzují. Když se mohu měřit s českou špičkou, která legendárního Rakušana poráží ve Světovém poháru, tak nejsem bez nadějí,“ doufá Kudrnovský, pro kterého je návrat ke skibobům příjemným relaxem. Přednost má zaměstnání a rodina.

S fyzičkou problémy nemá, protože se v poslední době věnuje kick boxu. „Absolvoval jsem již sedm zápasů ve full kontaktu a všechny vítězné,“ pochlubil se Kudrnovský, vyznavač adrenalinových sportů.
Autor:
Leoš Dragúň