Hradec Králové – Hradecký deník - V rakouském Kirchbergu ve středu odstartuje mistrovství světa v jízdě na skibobech.Skibobisty čekají tři dny bojů o tituly mistrů světa. Šampionát v rakouském Kirchbergu zahájí dnes superobří slalom, ve čtvrtek budou závodníci bojovat o medaile v obřím slalomu a program vyvrcholí pátečním slalomem.

České reprezentační družstvo se do místa konání šampionátu vypravilo již v pondělí. Úterý svěřenci trenéra Pavla Hlaváče st. využili k přípravě na místní sjezdovce. „Prostředí v Kirchbergu dobře známe ze závodů Světového poháru. Trať je svým profilem velmi náročná, doslova brutální. Každá tréninková jízda bude mít velký význam v bojích o cenné kovy,“ sdělil Pavel Hlaváč a dodal: „Čekají nás tradiční souboje s kvalitní konkurencí Rakušanů a Švýcarů. Zisk každé medaile bude velmi cenný. Osobně jsem zvědavý na úvodní Super-G. Myslím si, že to bude docela masakr. Uspějí jen ti nejlepší.“
Bohužel, na startu bude chybět nejlepší česká skibobistka Alena Housová z Jablonce nad Jizerou. Zranění kotníku, které si přivodila při florbalu, se ukázalo vážnější, než se původně zdálo. Dokonce hrozí, že bude muset vynechat celou sezonu… Roli jedničky tak převezme její oddílová kolegyně Klára Hofmanová.

Velmi těžká úloha v podobě obhajoby čtyř zlatých medailí z loňského mistrovství světa v polské Ustroni čeká na Davida Krejčího. „Všeobecně se říká, že obhajoba je vždy těžší než zisk prvního titulu. Mám dost zkušeností a jsem v klidu. Uvidíme, jak vše dopadne,“ řekl deštenský závodník.

Složení reprezentačního družstva – muži: David Krejčí, Pavel Čiháček, Michal Pásler (všichni Deštné v O. h.), Štěpán Hlaváč, Ondřej Pavlíček, Aleš Housa (všichni Jablonec n. J.), Martin Křížka (Liberec). Ženy: Klára Hofmanová (Jablonec n. J.), Aneta Havlíčková, Karolina Podraská (obě Deštné v O. h.). Junioři: Jan Fedorko, Patrik Holman (oba Jablonec n. J.).

Leoš Dragúň