Jablonec nad Jizerou - skibob.jablonec-krkonose.cz - 13.05.2010 16:57 - Ilustrační fotoStěžejní akcí bylo Mistrovství světa žactva a seniorů v Gaalu v Rakousku (25.-28.02). Na tomto mistrovství nás reprezentovali v žákovských kategoriích Eliška Vránová a Štěpán Vrána. V seniorských kategoriích Pavel Hlaváč ml. Naši závodníci dokázali získat celkem 8 medailových umístění. Sourozenci Vránovi vybojovali shodný počet medailí, když se umístili dvakrát na 3,místě a jednou byli stříbrní. V seniorské kategorii získal P.Hlaváč zlato a stříbro. Šikovné mládí nám tedy nechybí.

V dospělých kategoriích se pozornost soustředila na Finále Světového poháru, které se konalo v Aigenu v Rakousku. Největším cílem bylo získat celkové druhé místo v kategorii žen. O tento post bojovala v sezóně Klára Hofmanová se závodnicemi z Rakouska.  Dobrými výsledky ve finále bezpečně získala celkové druhé místo ve SP. Potěšující byla i skutečnost, že se právě v konci sezóny vrátila po zranění do závodní činnosti i Alena Housová. Její návrat byl famózní, když dokázala oba finálové závody vyhrát, celkově však obsadila 5. místo. Mužům se tak úplně nedařilo, potěšilo jen druhé místo P. Hlaváče v kategorii mužů. 

Konec domácí sezóny se odehrál u nás v Jablonci nad Jizerou, kde se jel závod Finále Českého poháru (6.-7.3.). Počasí závodu velmi přálo, byl i výborně zvládnut pořadatelský. Naši závodníci ve všech kategoriích v celkovém hodnocení získali celkem 6 medailových umístění.

Letošní sezóna patřila mezi ty úspěšné, zvláště s přihlédnutím ke zraněním, která nás po delší době potkala u předních závodníků. Oddílu se dařilo v tisku dělat dobré jméno nejen TJ ale i našemu městu. Touto cestou děkuje oddíl za přízeň všem svým fanouškům.

Pavel Hlaváč st., trenér