Rychnovský deník - 11.1.2011 14:27 - Deštné v Orlických horách - Úvodní díl seriálu Českého poháru v jízdě na skibobech. V Deštném v Orlických horách začal úvodním závodem Český pohár v jízdě na skibobech.

Úvodní podnik Českého poháru na závodní sjezdovce společnosti Sportprofi zahájil letošní skibobovou sezonu.

I když na startu chyběli někteří členové reprezentačního družstva, tak se při premiérových závodech sešla kvalitní konkurence. Mezi ženami potvrdila roli jedničky Alena Housová z Jablonce nad Jizerou, když třikrát vystoupila na nejvyšší stupeň. Při neúčasti Kláry Hofmanové vybojovala tři druhá místa domácí závodnice Karolína Podraská. V mužské kategorii zkušení jezdci Tomáš Maťátko a Aleš Housa využili toho, že na startu chyběli reprezentanti David Krejčí, Pavel Čiháček a Štěpán Hlaváč.

V konkurenci závodníků ze sedmi oddílů se výrazně prosadili – zejména v mládežnických a seniorských kategoriích – zástupci oddílů z našeho okresu. Úspěšnou premiéru mezi juniory absolvoval Jan Flegl (Skibob klub Dobruška), jenž po triumfu ve slalomu přidal dvě druhá místa v obřích slalomech. V kategorii juniorek se o vítězství podělily Stanislava Preclíková (Skibob klub Dobruška) a Aneta Havlíčková (TJ Sokol Deštné v Orlických horách). Podobně tomu bylo v seniorech, kde kralovala dvojice ze Skibob klubu Dobruška Martin Tribula a Bohumil Flegl.