07.03.2007 13:20 - Aigen, Hochficht, (ČTK) - Čeští skibobisté Alena Housová a David Krejčí ovládli na mistrovství světa v Rakousku po úvodním sjezdu i středeční superobří slalom. Celkem získali čeští reprezentanti čtyři cenné kovy, svoji bilanci po dvou dnech šampionátu rozšířili už na čtyři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

Housová opět potvrdila, že momentálně nemá mezi skibobistkami konkurenci. Zvítězila ve všech letošních závodech a dnešním triumfem získala již svoji sedmnáctou seniorskou zlatou medaili.

"Je to boj, ale Aleně se zatím daří. Je to hodně o srdíčku," řekl reprezentační trenér Pavel Hlaváč. Radost mu udělalo i vítězství Krejčího, který na rozdíl od úterý musel tentokrát o nejvyšší stupínek více bojovat.

Švýcara Waltera nakonec v cíli předstihl pouze o osm setin. Stejné medaile jako ve sjezdu si v superobřím slalomu rozebrali junioři. I dnes zvítězil Rakušan Gastl, který nadělil druhému Michalu Páslerovi téměř sekundu a půl.

"Není to špatné, jsem spokojeni. Pouze mi chybí zlatá medaile z juniorů, ale tu získáme zítra," plánoval Hlaváč. Na nejcennější kov přitom mohla jedna z mladých nadějí dosáhnout už dnes. "Jakub Ježek vedl v poslední třetině trati o sekundu, ale udělal zase chybu. Doplatil na nezkušenost," posteskl si český kouč.

Skibobisté zápasí v Rakousku s měkkým sněhem, který smazává rozdíly mezi jednotlivými závodníky. "Potřebovali bychom tvrdo, zvlášť na ty točivé disciplíny, které nás teď čekají," přál si Hlaváč.

Světový šampionát pokračuje ve čtvrtek dvoukolovým obřím slalomem.

Výsledky - superobří slalom:
Muži: 1. Krejčí (ČR) 1:10,51, 2. Walter (Švýc.) 1:10,59, 3. S. Ježek 1:11,14, ...5. Hlaváč 1:11,71, 7. Housa 1:12,59, 11. Fedorko (všichni ČR) 1:13,81.

Ženy: 1. Housová (ČR) 1:15,79, 2. Mörtenhuemerová 1:16,05, 3. Zaffová (obě Rak.) 1:18,40, ...5. Hofmanová 1:19,93, Poláková (obě ČR) - nedokončila.

Junioři: 1. Gastl (Rak.) 1:15,00, 2. Pásler 1:16,29, ...5. Čiháček 1:18,25, 7. J. Ježek (všichni ČR) 1:19,94.