Rychnovský deník - Dobruška – Nový ročník Světového poháru v jízdě na skibobech odstartoval prvním podnikem v rakouském středisku Nassfeld. Bohužel, bez účasti nejlepších českých reprezentantů Aleny Housové z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou a Pavla Čiháčka z TJ Sokol Deštné v Orlických horách. Český prapor však ostatní členové národního týmu drželi hodně vysoko.

Úvodní díl pohárového seriálu se výborně vydařil Stanislavě Preclíkové ze Skibob klubu Dobruška, která vystoupila čtyřikrát na stupně vítězů. Dvaadvacetiletá reprezentantka skončila druhá v obřím slalomu, v superobřím slalomu vybojovala bronz a ve dvou slalomech si dojela pro stříbro a bronz. V průběžném pořadí Světového poháru je na druhé příčce za reprezentační kolegyní Klárou Hofmanovou z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, která na úvod sezony třikrát vyhrála (super obří slalom, obří slalom a slalom) a jednou obsadila druhou příčku (slalom).

Mezi světovou elitou se neztratily další závodnice Skibob klub Dobruška. Kristýna Harnachová třikrát brala nepopulární „bramborovou“ medaili a jednou skončila pátá. Gabriele Jaškové se nejvíce dařilo v super obřím slalomu (5. místo) a obřím slalomu (7. místo).

Mezi muži se rakouskou převahou úspěšně rval Aleš Housa. Zkušený skibobista z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou zvítězil v Super-G a v obřím slalomu získal třetí místo. Ve slalomech útočil na stupně vítězů, ale v obou případech skončil čtvrtý.

Na pódium vystoupil rovněž Martin Křížka z SK Ještěd Liberec, jenž zajel v superobřím slalomu třetí nejlepší čas.

Ostatní čeští zástupci – věkem ještě žáci – sbírali cenné zkušenosti. Dominik Harnach ze Skibob klubu Dobruška se ve dvou případech (obří slalom a slalom) přiblížil nejlepší desítce.
Průběžné pořadí Světového poháru

Ženy: 1. Hofmanová (ČR) 57 bodů, 2. Preclíková (ČR) 44, 3. Steiningerová (Něm.) 33, 4. Harnachová (ČR) 30, 5. Hartlová 28, 6. Zaffová (obě Rak). 24, 7. Jašková (ČR) 9.
Muži: 1. Hauer 85, 2. Ablinger (oba Rak.) 75, 3. Housa (ČR) 64, 4. Achleitner 53, 5. Gutjahr (oba Rak.) 49, 6. Křížka (ČR) 43,... 13. Harnach (ČR) 15.