Praha 23.3.2006 (sportovni.net) - Světový pohár skibobistů vyvrcholil minulou sobotu v rakouském Westendorfu. O dramatický závěr se postaral čtyřiadvacetiletý Stanislav Ježek, který v poslední čtvrtině SP doháněl jasného favorita Davida Krejčího a ve finále ho nakonec porazil o jeden jediný bod.

Na třetí příčce skončil Rakušan Markus Moser. Mezi ženami se žádný zvrat nekonal, sedmadvacelitá Alena Housová zvítězila jasně nad svou největší soupeřkou z ASKO SBC Steyr, Rakušankou Kerstin Mayrhoferovou devítibodovým náskokem.

Na třetím místě se mezi ženami umístila další česká reprezentanka ze Sokola Jablonec Petra Poláková.

A jaký má názor na tak obrovský úspěch trenér reprezentantů, Mgr. Hlaváč?

"Když se to sesumarizuje všechno, tak to snad ani lépe dopadnout nemohlo. Velmi zajímavá byla změna vítěze ve třetí čtvrtině sezóny, kdy byl v podstatě vítěz SP poháru znám a všechno bylo ve finále jinak. O jeden bod nakonec vyhrál Ježek nad Krejčím. Myslím že u Krejčího to bylo takové sebeuspokojení, že už je všechno v pořádku a ono to v pořádku nebylo. Byl to boj mezi Čechama. Mně to tak nebere, protože jsem věděl, že jeden z nich to vyhraje. I kdyby jeden zklamal, tak Moser by toho druhého nedojel, to by musel být opravdu nějaký karambol. Jinak jsem byl rád, že se do první pětky natlačili čtyři naši. Paralelní slalom je vždycky obrovská loterie, která může vším zamíchat. Taky tím zamíchala. Jinak to bylo dobré :). I u děvčat jsem byl spokojený. Počasí príma, jednoduše to byl pěkný závěr."

A jak jste vítězství oslavili?

"Úspěch jsme oslavili a to hodně bujaře. Závěr SP je vždy udělaný tak, aby se neodjíždělo hned. Závody jsou v sobotu, odjezd v neděli, tak na oslavy zbývá čas. Všechny mančafty slaví společně, jsme taková jedna obrovská rodina. Bylo to hodně veselé, bylo to hodně do rána."

Tímto pro Vás sezóna končí?

"Sezóna teď končí, reprezentanti si akorát ještě semtam zajezdí, aby z toho nevyšli."

A jaká bude příprava na příští sezónu?

"Tréninky jsou věc hodně individuální. Jsou řízené a potíže jsou s tím, že sehnat všechny na společné tréninky je v současné době velmi problematické. Za prvé trénujeme ve dvou střediscích. Je to středisko Deštné a středisko Jablonec. Na starší závodníky jenom dohlížím, s mladými trénuji. Všichni jsou na sportovních školách, takže jsou pod dohledem.

Profesionálové jsou mezi závodníky pouze dva a to ve středisku Deštné. Jsou jimi David Krejčí a Stanislav Ježek."

Jak je to s publicitou skibobu?

"Publicita skibobu je celkem velká, hlavně regionální noviny o nás hodně píší. Skibobisti zde vyhrávají ankety o nejlepší sportovce, třeba Alena Housová porazila v krajské anketě Valentu, Koukala atd. "

Děkujeme panu Mgr. Hlaváčovi za rozhovor a fotografie. Gratulujeme všem našim reprezentantům k jejich obrovskému úspěchu a budeme se těšit na příští rok, kdy se Světový pohár pojede i u nás, v České republice. Určitě tam nebudeme chybět.

(han)
Celkové výsledky SP

Ženy

1. HOUSOVÁ Alena Sokol Jablonec CZE 99
2. MAYRHOFER Kerstin ASKÖ SBC Steyr AUT 90
3. POLÁKOVÁ Petra Sokol Jablonec CZE 78

Muži

1. JEŽEK Stanislav Sokol Deštné CZE 174
2. KREJČÍ David Sokol Deštné CZE 173
3. MOSER Markus SBC Hallein AUT 151
4. HOUSA Aleš USK Praha CZE 101
5. HLAVÁČ Štěpán Sokol Jablonec CZE 83