Rychnovsko - 20.02.2009 - Rychnovský deník - V Olešnici v Orlických horách se o víkendu pojedou tři závody Českého poháru skibobistů. Zítra bude na programu dvoukolový obří slalom a super-G. Nedělní dopoledne nabídne další dvě kola obřího slalomu.

Představit mezi brankami by se měla kompletní česká reprezentace a chybět samozřejmě nebudou členové dvou skibobových oddílů z Rychnovska – Sokola Deštné a Skibob klubu Dobruška.

„Domácí“ deštenští a dobrušští jezdci se během uplynulého víkendu rozhodně neztratili na Mistrovství České republiky v točivých disciplínách v Deštném v Orlických horách. V obřím slalomu a slalomu speciál dohromady nasbírali dvacet cenných kovů – Ski klub Dobruška 13 medailí (5 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových), Sokol Deštné 7 (3 – 3 – 1).


Z dvojnásobného triumfu se radoval dobrušský senior Martin Tribula a dvě děvčata – žákyně z Dobrušky Zuzana Hašková a juniorka deštenského Sokola Aneta Havlíčková. Obří slalom juniorek patřil mezi nejvyrovnanější závody domácího šampionátu. Na stupně vítězů se postavily tři závodnice z Rychnovska, které dělilo pouhých 34 setin vteřiny. Druhá Karolína Podraská ztrácela na svoji vítěznou oddílovou kolegyni 18 setin a bronzová Stanilava Preclíková zaostala o dalších 16 setin.

O jedno z největších překvapení mistrovského víkendu se zasloužil dobrušský žák Vojtěch Rydlo, který druhý den vyhrál slalom.

Program Českého poháru v Olešnici v O. h. - sobota: 9.20 obří slalom, 12.40 super-G; neděle: 9.20 obří slalom.

MČR – obří slalom

žákyně:
1. Hašková Zuzana (Dobruška)
3. Harnachová Kristýna (Dobruška)
žáci:
1. Flegl Jan (Dobruška)
juniorky:
1. Havlíčková Aneta (Deštné)
2. Podraská Karolína (Deštné)
3. Preclíková Stanislava (Dobruška)
ženy:
3. Weberová Lucie (Dobruška)
muži:
1. Čiháček Pavel (Deštné)
senioři:
1. Tribula Martin (Dobruška)
2. Flegl Bohumil (Dobruška)

MČR – slalom

žákyně:
1. Hašková Zuzana (Dobruška)
2. Harnachová Kristýna (Dobruška)
žáci:
1. Rydlo Vojtěch (Dobruška)
3. Flegl Jan (Dobruška)
juniorky:
1. Havlíčková Aneta (Deštné)
2. Podraská Karolína (Deštné)
3. Preclíková Stanislava (Dobruška)
junioři:
3. Kaufman Petr ml. (Deštné)
ženy:
3. Trunečková Jana (Dobruška)
senioři:
1. Tribula Martin (Dobruška)Autor: Miroslav Sixta