Schloppach/Waldsassen - Rychnovský deník - 30.7.2009 05:47 - Žák Jan Flegl a juniorka Zuzana Hašková získali zlatý double mezi slalomovými tyčemi.

Českou výpravu skibobistů na mezinárodním mistrovství Německa v jízdě na trávě ve Schloppachu/Waldsassenu tvořili převážně závodníci z dobrušského Skibob Klubu pod vedením předsedy klubu Karla Baláčka v trenérské roli.

V dvoukolovém obřím slalomu se na nejvyšší stupeň postavila trojice dobrušských jezdců – žáci Kristýna Harnachová s Janem Fleglem a juniorka Zuzana Hašková. V závodě juniorek po úvodním kole s náskokem vedla Stanislava Preclíková, ale ve druhém měla ošklivý pád a do slalomu už nenastoupila. Mezi muži ve 2. kole neudržel bronzovou příčku Aleš Skalák.
Zlatý double se v následujícím slalomu podařilo zkompletovat Janu Fleglovi i Zuzaně Haškové, a stali se tak nejúspěšnějšími jezdci německého travního šampionátu. Fleglovi se podařil husarský kousek, když prvenství ve slalomu vybojoval skvělou jízdou ve druhém kole. Po úvodním totiž figuroval až na čtvrté příčce. V druhém kole mezi muži byl na náročné mokré trati se sedmnácti brankami nejrychlejší Pavel Harnach, ale po posunu ve výsledkové listině směrem vzhůru to na medaili těsně nestačilo.

Čeští skibobisté startovali na travních lyžích tuzemské výroby značky Netahlo a výrobce přímo v dějišti mistrovství Německa zajistil kompletní servis.
Přehled výsledků

Obří slalom - žákyně: 1. Kristýna Harnachová (Skibob Klub Dobruška), 2. Silvia Steiningerová (Něm., SC Bischofmais), 3. Monja Schimlová (Něm., TVW Waldsassen). Žáci: 1. Jan Flegl (SK Dobruška), 2. Philip Werfl (TVW Waldsassen), 3. Dominik Harnach (SK Dobruška). Juniorky: 1. Zuzana Hašková (SK Dobruška), 2. Nikola Vašková (Komex Praha), 3. Olga Siewertová (Něm., SBC München). Muži: 1. Jagob Jocham (Něm., SBC Ottobrunn), 2. Pavel Harnach (SK Dobruška), 3. Andreas Glanz (Rak., SBC Wien),... 5. Aleš Skalák (SK Dobruška), 6. Petr Sedláček (Ještěd Liberec).

Slalom - žákyně: 1. Silvia Steiningerová, 2. Kristýna Harnachová, 3. Monja Schimlová. Žáci: 1. Jan Flegl, 2. Simon Steininger (Něm., SC Bischofsmais), 3. Philip Werfl,... 4. Dominik Harnach. Juniorky: 1. Zuzana Hašková, 2. Nikola Vašková, 3. Olga Siewertová. Muži: 1. Christian Glöckl (Něm., VSC Klingenthal), 2. Bruno Peter (Něm., SBC Ottobrunn), 3. Andrea Glanz,... 4. Pavel Harnach, 5. Aleš Skalák, 7. Petr Sedláček.

Autor: Miroslav Sixta