Dobruška - Rychnovský deník - Skibobisté dobrušského Skibob Klubu uzavřeli valnou hromadou v restauraci Na bazéně závodní sezonu, která trvala od poloviny prosince loňského roku téměř do konce března.


Závěrečnou zprávu o činnosti oddílu přednesl předseda klubu Karel Baláček. Trenérsko-metodická komise pracující ve složení Baláček, Flegl od 12. prosince do 20. března připravila celkem třicet osm tréninkových jednotek a zajistila účast na závodech pořádaných Českým svazem skibobistů. Nominované reprezentanty připravila ke startu na „malém“ mistrovství světa a k závodům ve Světovém poháru.

Organizační výbor Skibob Klubu Dobruška v letošní sezoně nezajišťoval mezinárodní akci. Organizoval však devět domácích závodů včetně Mistrovství České republiky ve slalomu a obřím slalomu. Premiérově uspořádal závody v Olešnici v Orlických horách.

Téměř 40 cenných kovů

Z pohledu sportovních výsledků se závodníci dobrušského klubu můžou pochlubit ziskem sedmadvaceti medailí z mistrovství České republiky. Pro porovnání: v minulé sezoně vybojovali 15 cenných kovů, ale kvůli nepřízni počasí se neuskutečnil závod v super-G a odpadla kombinace. Z mistrovství světa žáků, juniorek a veteránů si Dobrušští přivezli plný tucet medailí (vloni 15). V počtu získaných bodů v Českém poháru se obě uplynulé dvě sezony velmi podobaly. V roce 2008 sedmnáct dobrušských jezdců a jezdkyň získalo 1011 bodů, což představuje průměr na závod 112 bodů. Letos bodoval stejný počet 17 závodníků. Nasbírali 1341 bodů (průměr na závod 111,75 bodů).

„S potěšením konstatuji, že letošní sezona se obešla bez vážnějších úrazů. Naše závodní družstvo je harmonickým kolektivem se zájmem o skibobový sport. Děkuji všech funkcionářům a organizátorům závodů, bez nichž by Skibob Klubu existoval jen stěží. Hybnou pákou jsou technici, rozhodčí, časoměřiči a další. Ti všichni jsou v podstatě základním kamenem pro dobré výsledky závodníků. Činnosti dobrovolných činovníků je nutné si vážit,“ uzavřela úspěšnou sezonu dobrušských skibobistů slova jeho předsedy.

(sše)