Bad Hofgastein – Čeští žáci, juniorky a senioři získali na rakouském mistrovství světa skibobistů celkem devětadvacet cenných kovů.

Devětadvacet medailí vybojovali na mistrovství světa v jízdě na skibobech čeští žáci, juniorky a senioři.
Nejlépe si vedl v seniorské kategorii AK2 Martin Tribula ze Skibob klubu Dobruška, jenž stejně jako loni získal kompletní sbírku čtyř mistrovských titulů.

Žáci
V nejmladší žákovské kategorii se prosadili na stupně vítězů dva „benjamínci" ze Skibob klubu Dobruška. Martin Pago byl třetí v super obřím slalomu a Jan Baláček vybojoval bronz ve slalomu.


Mezi staršími žáky uspěl další člen dobrušského oddílu Dominik Harnach, který k druhému místu v obřím slalomu přidal dva bronzy v super obřím slalomu a kombinaci, ve slalomu na něj zbyla nepopulární „bramborová" medaile.


Juniorky

Reprezentační trio juniorek ze Skibob klubu Dobruška vybojovalo celkem šest medailí. Nejlépe si vedla Kristýna Harnachová, která získala mistrovské tituly v obřím slalomu a kombinaci, ve slalomu skončila třetí a v super obřím slalomu šestá. Dva cenné kovy si na konto připsala Zuzana Hašková, která vedle stříbra v kombinaci a bronzu v obřím slalomu získala čtvrté místoReprezentační trio juniorek ze Skibob klubu Dobruška vybojovalo celkem šest medailí. Nejlépe si vedla Kristýna Harnachová, která získala mistrovské tituly v obřím slalomu a kombinaci, ve slalomu skončila třetí a v super obřím slalomu šestá. Dva cenné kovy si na konto připsala Zuzana Hašková, která vedle stříbra v kombinaci a bronzu v obřím slalomu získala čtvrté místo ve slalomu a pátou příčku v Super-G. Medailový výčet doplnila Gabriela Jašková bronzem v super obřím slalomu.

Seniorky
Jediná česká reprezentantka Jana Trunečková (Skibob klub Dobruška) splnila medailová očekávání. Zkušená závodnice v kategorii AK3 se stala mistryní světa v obřím slalomu a Super-G, čtvrtá příčka ve slalomu znamenala zisk bronzu v kombinaci.


Senioři
Martin Tribula ze Skibob klubu Dobruška nenašel v kategorii AK2, stejně jako loni, žádného přemožitele a čtyřikrát vystoupil na nejvyšší stupeň.
Není bez zajímavosti, že tuto kategorii dokonale ovládli čeští reprezentanti. Petr Svoboda (TJ Komex Praha) byl čtyřikrát druhý a Pavel Harnach (Skibob klub Dobruška) čtyřikrát třetí!


O obhajobu čtyř titulů se pokoušel další člen Skibob klubu Dobruška Bohuslav Flegl v kategorii AK3. Jemu se však podobný kousek nepodařil. Po vítězství v úvodním super obřím slalomu přišel výpadek v obřím slalomu (6. místo), triumf v závěrečném slalomu stačil v kombinaci pouze na čtvrtou příčku.
Medailový zisk českých barev završil v nejmladší seniorské kategorii AK1 Martin Veber (TJ Komex Praha), jenž skončil třetí v super obřím slalomu.

Medailový zisk

Rakousko
82 medailí
(zlato – 29, stříbro – 28, bronz – 25)
Česká republika
29 medailí
(10 – 6 – 13)
Švýcarsko
5 medailí (3 – 0 – 8)
Německo
5 medailí (0 – 3 – 2)
Velká Británie
4 medaile (0 – 2 – 2)
Polsko
4 medaile (0 – 2 – 2)

Autor: Leoš Dragúň