Ve dnech 29.-30.8.2008 se konaly v Olešnici v O.h., lyžařské a skibobové závody na trávě pod názvem COCA-COLA RACE Grasski-skibob show. V sedmdesátce účastníků bylo 16 skibobistů (+12 techniků a rozhodčích), kteří se na společné trati s lyžaři utkali v paralelním obřím slalomu.

V kategorii junioři - muži ve finálové jízdě zvítězil Martin Křižka z Ještědu Liberec, před druhým Bohumilem Fleglem ze SKIBOB KLUBU Dobruška. V rozjížďce o bronzovou medaili porazil dobrušský Jan Flegl němce Jakobse Martina. V kategorii juniorky - ženy ve finálové jízdě porazila dobrušská Stanislava Preclíková Nikolu Vaškovou z Komexu Praha. Třetí místo získala Zuzana Hašková a čtvrté Kristýna Harnachová, obě ze SKIBOB KLUBU Dobruška.

Na závěr závodů za slunečného počasí, ale s mírným protivětrem se Bohumil Flegl zúčastnil rychlostního závodu. Na klasických neupravených travních lyžích, bez jakého koliv treninku, založil světový rekord, který činí 64,35 km/hod. A je oficielně zapsán přítomnou komisí do Guinessovy knihy rekordů.