06.12.2008 - Hradec Králové - Hradecký deník - Dnešní obří slalom v rakouském Kühtai zahájí nový ročník Světového poháru a Evropského poháru juniorů v jízdě na skibobech. Na startu nebude chybět devítičlenná česká reprezentace.

S reprezentačním trenérem českých skibobistů Pavlem Hlaváčem před startem sezony.

„Cíl pro nadcházející sezonu? Celkově zvítězit ve všech kategoriích: mužích, ženách a juniorech. Nebude to lehké, ale ani nemožné. Naši závodníci k tomu mají všechny předpoklady,“ míní reprezentační trenér PAVEL HLAVÁČ st. Čerstvý šedesátník vstupuje v roli trenéra do své jedenadvacáté skibobové sezony.

Úvodního podniku se však nezúčastní sedminásobná vítězka SP Alena Housová a váš syn Štěpán. Poznamená to nějak jejich ambice?

Je jasné, že Alena bude útočit na osmý titul s handicapem. Nejlepší by bylo, kdyby si body rozdělilo co nejvíce závodnic, aby ona měla před dalšími podniky co nejmenší ztrátu. Prioritou Štěpána je mistrovství světa, po kterém se chce rozloučit s kariérou.

Na rozdíl od minulých let reprezentační družstvo zůstalo stejné…

To je určitě výhoda. Závodníci tak mohou zúročit své zkušenosti a kvalitu. Věřím, že nejen Krejčí, ale i Čiháček s Housou budou atakovat přední příčky. Doufám, že na výtečný závěr loňské sezony naváže Hofmanová, která zraje jako víno, a prosadí se na stupně vítězů. To samé očekávám od juniorů Michala Páslera a Martin Křížky.

Po roční přestávce se uskuteční mistrovství světa. To vítáte, že?

Jsem rád, že se světový šampionát uskuteční. Tratě ani podmínky v polské Ustroni neznáme. Musíme získat dostatek informací, abychom byli co nejlépe připraveni. Nemám totiž rád překvapení.

LEOŠ DRAGÚŇ